foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam przyjaźń Abrahama dla mieszkańców Sodomy i Gomory. A w Modlitwie Pańskiej Chrystus uczy nas: "przebacz nam nasze grzechy, jako i my przebaczamy naszym winowajcom”.

2.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek-św. Martę; w środę - św. Ignacego z Loyoli; w czwartek - św. Alfonsa Liguoriego.

3.  W tym tygodniu przypadają także: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza Św. W pierwszą sobotę Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 18.00.

4.  Od wielu lat sierpień jest ogłaszany przez Episkopat Polski miesiącem abstynencji. Do takiego przeżywania sierpnia zachęcają nas biskupi w związku z wielkimi wydarzeniami religijnymi i historycznymi, jakie dokonały się w tym czasie.

5.  Dziękujemy za 1 ofiarę na kościół w wysokości 100 zł.

6.  W miniony poniedziałek zostały zawieszone w naszym kościele dwa nowe żyrandole nawiązujące stylem do tych istniejących w bocznych nawach. Zaprojektował je twórca wystroju naszej świątyni salezjanin ks. prof. Tadeusz Furdyna, a zgodę na ich instalację wydała Kuria włocławska. Ona też przejęła poprzedni żyrandol do nowo wybudowanego kościoła w Kryszkowicach. W ramach rekompensaty, ekonom diecezjalny obiecał niższe podatki w przyszłym roku dla naszej parafii. Faktura za nowe żyrandole wraz z transportem, montażem, dwiema wciągarkami ręcznymi opiewa na 15 300 złotych.

7.  W tym roku czeka nas jeszcze zabezpieczenie dzwonnicy przed gołębiami w postaci osiatkowania całej budowli. Prace te wycenione są na około 14 - 15 tysięcy złotych.

8.  Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca – taca inwestycyjna.

9.  Dziękujemy wszystkim parafianom i sympatykom za przyjęcie na nocleg pielgrzymów z Bydgoszczy. Jest to piękny gest chrześcijańskiej gościnności i miłosierdzia.

10.  Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dn. 21-23 września. Szczegóły oraz kontakt z organizatorem na plakacie w gablocie przed kościołem.

11.  Polecamy prasę katolicka, a przede wszystkim tygodnik ,,Idziemy”, a w nim m. in. artykuły: „Seminarium 35+ w Łodzi” – rozmowa z Abp-em Grzegorzem Rysiem; a także: „Dzieci ofiarami ideologii” – o tym jak bardzo dzieci są krzywdzone przez własnych rodziców; kilka artykułów upamiętniających kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego; i wiele innych ciekawych treści.

12.  Umocnieni wspólną modlitwą, w mocy zmartwychwstałego Jezusa idźmy z sercami odnowionymi i rozpalonymi Bożą miłością, aby duchowo walczyć o Boże królestwo w naszym otoczeniu.