foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Człowiek wierzący wypatruje Boga. Nie zawsze jednak przychodzący do nas Bóg jest taki, jak go sobie wyobrażaliśmy. Tak było w przypadku Abrahama i Marty. Wędrując przez życie spróbujmy zauważyć przychodzącego Chrystusa.

2.  W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: święto Marii Magdaleny, święto św. Brygidy, wspomnienie św. Kingi, święto św. Jakuba, wspomnienie, św. Krzysztofa, wspomnienie świętych Joachima i Anny.

3.  W dniu 26 lipca ok. godz.18.30 dotrą do nas na nocleg pielgrzymi z Bydgoszczy. Przyjmijmy ich tradycyjnie otwartym sercem i z gościnnością.

4.  W każdą niedzielę w godz. 10.00 -11.00 czynna jest biblioteka parafialna zawierająca bogate zbiory ciekawych książek. Zapraszamy do korzystania z tych zasobów.

5.  W tym tygodniu imieniny obchodzi ks. Krzysztof Kaczmarek, życzymy mu wielu łask Bożych, sił w posłudze duszpasterskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za solenizanta w dzień imienin na Eucharystii o godz. 18:00.

6.  Dziękujemy za 1 ofiarę na cele parafialne w wysokości 300 złotych. 

7.  Polecamy tygodnik ,,Idziemy”, a w nim min. Temat istoty pielgrzymowania do sanktuariów, o telefonie zaufania, które ratuje niejedno życie oraz co z mszą podczas wakacji?

8.  Z racji wspomnienia św. Krzysztofa dzisiaj w naszej parafii po każdej Mszy świętej błogosławienie kierowców i poświęcenie pojazdów. Jest to dobra okazja do włączenia się w zbiórkę ofiar na pojazdy mechaniczne dla misjonarzy. Jest to akcja Miva Polska -1 grosz za 1 przejechany szczęśliwie kilometr. Ofiary będą zbierane przy okazji poświęcenia pojazdów.