foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam o najważniejszym z praw Bożych, o przykazaniu miłości. Realizujmy to prawo nie tylko wśród najbliższych, ale również wśród tych, których spotkamy na wakacyjnym szlaku.

2.  Pamiętajmy o tym, abyśmy w czasie wakacji, podziwiając Pana Boga w rzeczach stworzonych, nie zapomnieli o spotkaniu z Nim w modlitwie i o udziale we mszy niedzielnej i świątecznej.

3.  W wielu miejscach organizowane są pielgrzymki do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasna Górę. Kolejny raz wyruszy też w sierpniu pielgrzymka sieradzka. Może warto podjąć trud pielgrzymkowy do dzielenia się Bożym przykazaniem miłości.

4.  W dniu 26 lipca o godz. 18.30 dotrą do nas na nocleg pielgrzymi bydgoscy. Przyjmijmy ich i pozwólmy nabrać sił na dalsze pielgrzymowanie.

5.  W tym tygodniu w liturgii przypadają: w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury; we wtorek- wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej); w sobotę - wspomnienie św. Czesława.

6.  Dzisiaj suma parafialna opóźniona o pół godziny z racji zjazdu motocyklistów, którzy będą w niej uczestniczyć.

7.  W minionym tygodniu firma Art-Bruk dokonała przełożenia  75 m2 kostki brukowej we wjeździe od Al. Grunwaldzkiej - były już dość pokaźne koleiny. Wymieniono też podłoże z piasku na betonowe. Koszt: 4200 zł. Panu Przemysławowi dziękujemy za podjętą pracę. Prosimy też by przez 2 tygodnie - do miesiąca nie jeździć przez tę bramę.

8.  Biuro Caritas przesłało informację, że pielgrzymka do Ziemi Świętej odbędzie się od 29.04. – 06.05.2020. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii.

9.  Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu w dn. 21-23.09.

10.  Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej poprzez lekturę książek i prasy katolickiej, a szczególnie tygodnika "Idziemy”, w którym możemy przeczytać, czym dokładnie jest profanacja, o istocie tajemnicy spowiedzi, jak traktowane są dzieci, które są zwalniane przez rodziców z zajęć promocyjnych LGBT przez otoczenie szkolne, oraz o sanktuarium Rodzin w Polsce.

11.  Boże błogosławieństwo niech nas umocni w codziennych dziełach miłości, dzięki którym świat staje się lepszy.