foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus wysłał jeszcze innych uczniów, aby głosili słowo Boże. Czas wakacji jest dobrym czasem do podjęcia działalności ewangelizacyjnej przez każdego z nas. Zechciejmy ten czas wykorzystać jak najlepiej.

2.  W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek - wspomnienie św. Jana z Dukli; w czwartek - święto św. Benedykta, patrona Europy; w piątek - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; w sobotę - wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

3.  W przyszłą niedzielę suma parafialna o godz. 12.00 będzie opóźniona o pół godziny z racji zjazdu motocyklistów, którzy chcą w niej wziąć udział prosząc
o bezpieczny sezon i Boże błogosławieństwo.

4.  W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, będzie natomiast o godz. 20.00.W wakacje zawieszone są katechezy przed mszami i dyżury w konfesjonale w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

5.  W niedzielę, 21 lipca, podczas wszystkich mszy świętych błogosławienie kierowców i poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa. Jak co roku kierowcy będą mogli złożyć ofiary za szczęśliwie przejechane kilometry na pojazdy dla misjonarzy.    

 

6.  W sobotę, trzynasty dzień miesiąca, po Mszy wieczornej wspólnoty poprowadzą dwie części różańca - radosną i światła; o godz. 20.00 - Czuwanie Fatimskie i procesja.

7.  W przygotowaniu są dwa żyrandole do naszego kościoła, które na początku sierpnia mają być już gotowe.

8.  Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu w dn. 21-23.09. Ramowy plan i dane kontaktowe z organizatorem są w gablocie przy głównym wejściu.

9.  Dziękujemy za 2 ofiary na cele parafialne w wysokości 150 złotych.

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w tygodniku „Idziemy”, artykuły na temat Fenomenu Medjugorie, wpływu koncernów na polskie rodziny i jak odnosić się wobec, medialnych rezygnacji z posługi kapłańskiej itd.

11.  Jesteśmy posłani by głosić ustami i czynem Bożą prawdę przyjętą rozumem i sercem. Niech to posłannictwo umacnia i podtrzymuje Boże błogosławieństwo.