foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś Chrystus stawia nam pytanie: kim dla was jestem? Czy jest Chrystus dla nas Zbawicielem, czy może kimś prozaicznym, na kogo nie warto zwracać uwagi? Okres wakacyjny jest dobrym czasem do tego, aby świadczyć o swojej wierze w Chrystusa.

2.  Informujemy, iż we wtorek 25 czerwca 2019 przy markecie Kaufland stacjonowała będzie mobilna pracownia mammograficzna. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

3.  Składamy serdeczne podziękowanie Rycerzom Kolumba, a także przedstawicielom wielu parafii oraz wspólnot i grup nieformalnych za całoroczne przygotowanie i organizację w ubiegłą niedzielę Marszu dla życia i rodziny oraz pikniku rodzinnego na wzgórzu zamkowym i przy skansenie. Lista Grup i osób zaangażowanych, a także sponsorów i ludzi dobrej woli jest bardzo długa dlatego dziękujemy Wszystkim za Wszystko, a szczególne podziękowanie kierujemy wobec p. Tomasza Raźniewskiego za jego kilkaset godzin pracy (a może i więcej) włożonych w czuwanie, koordynację i organizację tego wielkiego dzieła. Bóg zapłać.

4.  W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek - uroczystość św. Jana Chrzciciela, w piątek - uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w sobotę – uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. W uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego w naszej parafii przypada odpust - imieniny parafii. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i o godz. 18.00 suma odpustowa, którą poprowadzi i wygłosi kazanie odpustowe ks. infułat Marian Bronikowski. Serdecznie zapraszamy parafian i gości - zapraszamy też chór "Cantate Deo”, asystę procesyjną i ministrantów.

5.  Msze święte w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

6.  Powoli rozpoczynają się wakacje; zadbajmy o to, aby tak organizować zajęcia wakacyjne, by nie zabrakło w nich czasu na Mszę św. i modlitwę.

7.  Od 30 czerwca w każdą niedzielę w godz.10.00 - 11.00 będzie czynna biblioteka parafialna zawierająca bogate zbiory ciekawych książek.

8.  Dziękujemy ks. Ireneuszowi Świątkowi za posługę słowa w naszej parafii i zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce do Ziemi Świętej.

9.  Podliczone zostały prace malarskie przy elewacji naszego kościoła. Ich koszt wyniósł 28 tysięcy: w tym 9500 zł. - podnośnik, 8500 zł. - farby i 10 000 zł. - robocizna. Firmie pana Jacka Mikołajczyka dziękujemy za sprawne i dokładne wykonanie tych prac.

10.  W środę o godz. 18.00 Mszę Św. w naszym kościele będzie sprawował o. Józef Witko.

11.  Składamy dziś najserdeczniejsze życzenia ks. kan. Zenonowi Banasiakowi w dniu Jego imienin.

12.  Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Święcie młodych na Górze św. Anny od 15 do 20 lipca. Koszt 85zł. + 40zł za przejazd. Informacje szczegółowe i zapisy u p. Marka Urbana tel. 608-783-588. Szczegóły na plakacie w gablocie.

13.  Tradycyjnie na zakończenie oktawy Bożego Ciała, zapraszamy całą asystę, dziewczynki sypiące kwiatami i wszystkich zaangażowanych, na wspólny piknik przy plebani.

14.  Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych. Zapraszamy nowych parafian do posługiwania w liturgii.