foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zesłanie Ducha Świętego jest dopełnieniem i pełnią misterium paschalnego: męki, śmierci, zmartwychwstania i wniebowstąpienia Chrystusa. Każdy z nas może otrzymać Ducha Świętego i Jego dary, aby służyć wspólnemu zbawieniu. Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocny.

2. Wczoraj nasza młodzież otrzymała Ducha Świętego i Jego dary w sakramencie bierzmowania, którego szafarzem był ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering. Duch Święty umacnia człowieka do mężnego wyznawania wiary, bronienia jej i życia według jej zasad. Dziękujemy ks. Krzysztofowi wraz z katechetami za przygotowanie młodzieży.

3. Dziś o godz. 17:15, Rycerze Kolumba zapraszają na film pt. "Luter i rewolucja protestancka" w reż. Grzegorza Brauna. Po projekcji filmu, w Sali Rycerzy Ko-lumba, odbędzie się spotkanie z producentem, p. Włodzimierzem Skalikiem. Będzie również możliwość zakupienia ciekawych książek. Kaplica Bożego Miłosierdzia, godz. 17:15.

4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – godz. 17.00 odpust w sieradzkiej bazylice. W liturgii wracamy do okresu ,,w ciągu roku”(okres zwykły).

5. W czwartek,13 dzień miesiąca - dzień Fatimski. Po Mszy wieczornej 2 części różańca - radosna i bolesna - wspólnoty o godz. 20.00 - Czuwanie fatimskie z procesją ze światłami.

6. Również w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a za tydzień uroczystość Trójcy Najświętszej.

7. Już za tydzień, 16 czerwca, po mszy św. południowej, a więc ok. 13:15, wyruszy z naszego kościoła pierwszy w Sieradzu Marsz dla Życia i Rodziny. Dziś szczególnie ważne jest stanąć w obronie świętości życia i jedności rodziny, dlatego zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w tym wydarzeniu. Po Marszu, który zakończy się w Bazylice kolegiackiej, zapraszamy na pełen atrakcji piknik rodzinny na wzgórzu zamkowym i skansenie. Podczas Marszu, jak i Pikniku, prowadzona będzie przez wolontariuszy kwesta na rzecz Domu Pomocy Społecznej ss. Urszulanek. Osoby chętne do włączenia się w pomoc przy organizacji wydarzenia, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek, 14 czerwca o 19:00.

8. W przyszłą niedzielę także po Mszy Św. o godz. 16.00 w salce spotkanie asysty.

9. Dziękujemy za 1 ofiarę na kościół na sumę 200 zł.

10. Na ukończeniu są prace malarskie elewacji naszego kościoła. Przygotowywane są elementy do montażu podwójnych szyb w oknach trójkątnych kościoła.

11. Przeżyliśmy zesłanie Ducha Pocieszyciela. Niech radość wypełnia nasze serca dzisiaj i w kolejnych dniach. Pełni mocy Ducha Świętego nieśmy pokój, miłość i radość wszystkim, których spotkamy.