foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

 
 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Misterium wniebowstąpienia utwierdza chrześcijańską misję w świecie. Ukazuje ostateczny sens pracy i ludzkich wysiłków. Potwierdza sens działalności Kościoła w świecie i dla świata. Dynamiczna obecność chrześcijan w świecie powinna być inspirowana i kierowana wniebowstąpieniem. Misterium to nie każe odrywać oczu od ziemi, lecz czynić ją sobie poddaną z wizją wniebowstąpienia - budowania tworzywa "nowej ziemi i nowego nieba”.

2. Dziś przed sumą procesyjne wejście do świątyni, ze stacją na środku kościoła. A po sumie zdjęcie z krzyża czerwonej stuły i schowanie figury Chrystusa zmartwychwstałego. Paschał pozostaje na tym samym miejscu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3.  We wtorek, tj. 4 czerwca o godz. 16.30 spotkanie dla wdów w pokoju Radia Maryja.

4.  W rozpoczętym dziś tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca - spowiedź św. od godz. 16.00, o 16.30 Msza św. z udziałem dzieci.

5.  W sobotę, 8 czerwca, o godz. 11.00 nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Liturgii będzie przewodniczył ks. Biskup Wiesław A. Mering, który również poświęci w tym dniu nową figurę Niepokalanego Serca NMP. Temuż Sercu zostanie też oddana nasza młodzież.

6.  Sakrament pokuty dla bierzmowanych będzie w czwartek: o godz. 17.00 – SP 4, SPI 8, SP 9, SPGS i o godz.19.00 – SP 10.

7.  W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłana Ducha Świętego. W sobotę w parafii NMP Królowej Polski czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.30, a które poprowadzi Arkadiusz Łodziewski – znany ewangelizator. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

8.  W dniu 15 czerwca organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę w int. zawierzenia naszej Parafii Matce Bożej oraz w int. dziękczynnej za figurę M.B. w głównym ołtarzu. Zapisy po wieczornej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła.

9.  Spotkanie bractwa Eucharystycznego, w najbliższy czwartek 06.04 o godz. 17.00 w kaplicy adoracji.

10.  Dnia 22 czerwca ks. Maciej Adamski z rycerzami Kolumba, organizuje spływ kajakowy po rzece Grabi. Rozpoczynając nową inicjatywę w parafii pod hasłem, "Wspólny czas dla bliskich", aby rodzic mógł spędzić czas aktywnie ze swoim dzieckiem". Koszt 60 zł. Zapisy u ks. Macieja.

11.  W przyszłą niedzielę tj. 9 czerwca o 17:15, Rycerze Kolumba zapraszają na film pt. "Luter i rewolucja protestancka" w reż. Grzegorza Brauna. Po projekcji filmu, w Sali Rycerzy Kolumba, odbędzie się spotkanie z producentem, p. Włodzimierzem Skalikiem. Będzie również możliwość zakupienia ciekawych książek. Kaplica Bożego Miłosierdzia, 9 czerwca, godz. 17:15.

12.  Przez cały miniony tydzień trwały prace malarskie elewacji naszego kościoła. Wymalowano też kruchtę od strony boiska. Odnawiamy również krzyż misyjny i ramy okienne w kościele.

13.  Przypominamy, że część ofiar od bierzmowanych zostanie przekazana na renowację marmuru w prezbiterium, która wyniosła 12,200 zł.

14.  Dziękujemy za 2 ofiary na kościół na sumę 150 zł.

15. Niech błogosławieństwo Boże umocni nas w drodze do nieba.