foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

 
 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś w liturgii słowa Chrystus pyta każdego z nas, czy Go miłujemy. Nie oczekuje jednak kolejnych deklaracji, tylko życia według Jego prawa. Czy na co dzień żyjemy według Bożego prawa?

2.  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe (Dni błagalne), podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. W tych dniach odbywają się procesje błagalne i msza za głodujących.

3.  W piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4.  W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca wraz z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

5.  W sobotę, 8 czerwca o godz. 11.00 nasza młodzież przyjmie z rąk Ks. Biskupa Wiesława Alojzego Meringa sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Najbliższe spotkanie młodzieży w piątek po Mszy wieczornej. Jednocześnie informujemy, że po rocznym przygotowaniu oraz kompletowaniu danych zamknięta została lista do bierzmowania. Młodzież, która do tej pory nie dostarczyła wymaganych danych zapraszamy do bierzmowania po wakacjach.

6.  W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.  W minionym tygodniu wykonano renowację marmuru w prezbiterium naszego kościoła. Koszt wyniósł 9000 złotych. Zostały też odnowione fragmenty marmuru przy stopniu komunijnym i umyto chemicznie pas środkowy - koszt dodatkowy 4200 zł. Całość więc tych prac wyniosła 12,200 złotych.

8.  Rozpoczęto również prace przy elewacji kościoła. Zostaną użyte 2 kolory farby. Efekty tych prac są już widoczne od strony boiska i częściowo od al. Grunwaldzkiej. Będziemy też malować ramy okienne.

9.  Myślimy także o zamontowaniu w 3 oknach trójkątnych w kościele drugiej szyby dziesiątki wraz z ramą od zewnątrz, w celu docieplenia budynku. Chcemy wykorzystać obecność podnośnika podczas prac malarskich.

10.  Zapraszamy chętnych kandydatów (szczególnie tych po I Komunii) do Służby Panu Bogu przy ołtarzu we wspólnocie ministranckiej.  Kontakt z ks. Maciejem Adamskim.

11.  Dziękujemy za 4 ofiary na kościół na sumę 1050 złotych.

12.  Dzisiaj przypada Dzień Matki. Dziękujemy naszym mamom za trud poniesiony dla nas i za dar życia. Zmarłe polecamy w modlitwie Bogu.

13.  Dziś podczas Mszy Św. o godz. 12.00 modlimy się w int. rodzin i małżeństw, a małżonkowie mający swoje rocznice w maju odnowią swoje przyrzeczenia ślubne. Na godz. 19.00 natomiast zapraszamy na wyjątkowy film o nastoletniej dziewczynie, która nie miała się urodzić. Polecamy go szczególnie młodym dziewczętom wchodzącym w swoje dorosłe życie, ale nie tylko. Film próbuje odkryć sekret: jak dobrze rozpocząć swoje dorosłe życie. Godz. 19:00, Kaplica Bożego Miłosierdzia – "Każde życie jest cudem".

14.  Niech w dążeniu do nieba wspomaga nas Boże błogosławieństwo.