foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  W czasie Ostatniej Wieczerzy Chrystus zostawił nam przykazanie miłości. Warto zauważyć, że wyrazem naszej miłości do drugiego człowieka jest troska o jego zbawienie.

2.  Dzisiaj o godz. 10.30- Komunia rocznicowa. Liturgii przewodniczył ks. Maciej Pawlak, który wraz z katechetami przygotował dzieci. Za podjęty trud dziękujemy.

3.  We wtorek o godz.18.45 spotkanie katechetów naszej parafii.

4.  Następna niedziela – 26 maja jest czwartą niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12-tej będziemy  modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w maju - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

5.  W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu pielgrzymka wszystkich kapłanów naszej diecezji włocławskiej do sanktuarium męczeństwa kapłanów w Osięcinach.

6. Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne na potrzeby parafii na sumę 250 złotych.

7.  Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnym za ofiarę pieniężną w wysokości 1500 zł. Zostanie ona przeznaczona na renowację marmuru w prezbiterium, której koszt wyniesie 9000zł. Prace rozpoczną się jutro. Zostaną również wyprane wszystkie dywany w prezbiterium.

8.  Dziękujemy pewnej rodzinie naszej parafii za dar w postaci kielicha i dwóch paten z ceramiki. Bóg zapłać.

9.  W czwartek po nabożeństwie majowym spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

10.  Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

11.  W dniu 15 czerwca organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę w int. zawierzenia naszej Parafii Matce Bożej oraz w int. dziękczynnej za figurę M.B. w głównym ołtarzu. Zapisy po wieczornej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła.

12.  W przyszłą niedzielę 26 maja, zapraszamy na dziesiąty już film "z krzyżykiem". Tym razem będzie to wyjątkowa historia nastoletniej dziewczyny, która... właściwie nie miała się urodzić. Polecamy go szczególnie młodym. Historia, do której obejrzenia zapraszamy, odkrywa sekret: jak dobrze rozpocząć swoje dorosłe życie. 26 maja, dzień matki, wyjątkowo godz. 19:00, Kaplica Bożego Miłosierdzia – "Każde życie jest cudem".

13.  Niech dar Bożego błogosławieństwa, które przyjmiemy towarzyszy nam w całym tygodniu.