foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Ziemia Maryi

djembed

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiaj obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny prosimy o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2.  Potrzebę nowych powołań uświadamia nam dzisiaj liturgia słowa, ukazująca działalność ewangelizacyjną uczniów Pana.

3.  Dzisiaj również wielkie wydarzenie w naszej parafii, gdyż do I Komunii Świętej przystępują dzieci z klasy trzeciej. W tym pięknym dniu dzieciom życzymy, by przez całe swoje życie były wrażliwe i otwarte na głos Chrystusa-Dobrego Pasterza.

4.  Dziękujemy rodzicom tych dzieci za dar ołtarza w postaci ofiary pieniężnej, która zostanie przeznaczona na renowację marmuru w prezbiterium naszego kościoła. Dziękujemy też katechetom i ks. Maciejowi Adamskiemu za roczną formację i przygotowanie dzieci do tego ważnego dnia.

5.  Trwamy w maju, miesiącu, w którym przez wstawiennictwo Maryi polecamy Bogu nasze sprawy. Zapraszamy na nabożeństwa maryjne do świątyni po Mszy wieczornej, a w niedzielę po godz. 16.00. Zachęcamy też do modlitwy przy figurach i kapliczkach przydrożnych.

6.  W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: we wtorek - św. Macieja Apostoła, a w czwartek - św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski.

7.  I Komunia św. - rocznicowa odbędzie się w niedzielę 19 maja o godzinie 10.30. W środę 15 maja o godzinie 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne i próba. Spowiedź w sobotę o godz. 8.00 - SP8, SP9, SPG, natomiast o godzinie 9.30 - spowiedź dla SP10.

8.  W święto matki, a więc za dwa tygodnie, w niedzielę 26 maja, zapraszamy na dziesiąty już film "z krzyżykiem". Tym razem będzie to wyjątkowa historia nastoletniej dziewczyny, która... właściwie nie miała się urodzić. Polski tytuł tego filmu brzmi "Każde życie jest cudem", a polecamy go szczególnie młodym. Czasem niesiemy w sobie żal i urazy do naszych rodziców, otoczenia, wchodząc z nim w dorosłe życie. Historia, do której obejrzenia zapraszamy, odkrywa sekret: jak swoją dorosłą historię zacząć dobrze. 26 maja, dzień matki, 19:00, Kaplica Bożego Miłosierdzia – "Każde życie jest cudem".

9.  W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych, a dzisiaj Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

10.  Po 20-tym maja rozpoczną się w kościele prace renowacyjne marmuru w prezbiterium. Zostały wycenione na 9 tysiecy złotych, w tym środki chemiczne w cenie 3500 zł.

11.  Dziękujemy parafianom za 4 ofiary indywidualne na sumę 390 złotych.

12.  Niech dar Bożego błogosławieństwa, które przyjmiemy towarzyszy nam w całym tygodniu.