foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Ziemia Maryi

djembed

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam najważniejsze wydarzenie zbawcze, jakim była męka, śmierć i zmartwychwstanie. Te wydarzenia mobilizują nas do ożywienia wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Jezusa Chrystusa.

2.  Człowiek może się nawrócić i otrzymać odpuszczenie grzechów jedynie w imię Jezusa Chrystusa. Czy jest w nas wystarczająca wiara w naszego Pana i Zbawiciela, aby się nawrócić i otrzymać odpuszczenie grzechów?

3.  W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 I Komunia Święta. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo pokutne z udziałem dzieci i spowiedź. Do spowiedzi zachęcamy też rodziców, rodzeństwo, dziadków i chrzestnych.

4.  Komunia św. - rocznicowa odbędzie się w niedzielę 19 maja o godzinie 10.30. W piątek 17 maja o godzinie 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla tych dzieci. Ks. Maciej Pawlak zaprasza katechetów uczących dzieci klas IV, na spotkanie, jutro na plebanie na godz. 19.00.

5.  Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w najbliższy piątek, WYJĄTKOWO O GODZ. 17.00.

6.  Ofiary złożone przez rodziców dzieci I komunijnych jako dar ołtarza oraz przez młodzież przystępującą do bierzmowania będą przeznaczone na renowację marmuru w prezbiterium naszego kościoła. Pracę tę chcemy wykonać po 20 maja, a także na pozostałe prace remontowe w naszym kościele przewidziane jeszcze w tym roku.

7.  Po spotkaniu komisji kurialnej w naszej parafii podjęto decyzję wymiany żyrandola obecnego na 2 mniejsze w tym samym stylu co żyrandole znajdujące się w nawach bocznych. Obecny żyrandol zostanie odsprzedany. Zostały też ustalone kolory farb firmy KEIM, którymi zostanie pomalowany kościół na zewnątrz.

8.  We wtorek o godz. 16.30 spotkanie wdów w pokoju Radia Maryja - zapraszamy nowe osoby, a czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum”.

9.  Organizowany jest grupowy wyjazd na Rekolekcje głoszone przez O. Jamesa Manjackala w Warszawie w dniach 7-9 czerwca, więcej informacji w gablocie przy głównym wejściu do kościoła.

10.  Dziękujemy za 5 ofiar z minionego tygodnia na sumę750 złotych.

11.  Dzisiaj na prośbę Ks. Bpa Ordynariusza zbiórka do puszek na pomoc ofiarom przemocy i zamachów na Sri Lance.

12.  Niech w tym tygodniu chroni nas i wspiera Boże błogosławieństwo.