foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Siostry Faustyny Kowalskiej została nazwana niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty.

2.  Warto zadać sobie pytanie, czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej i czy pomogłem innym ten obowiązek wypełnić. Ponieważ człowiek może żyć w pokoju Bożym tylko wtedy, gdy doświadczy Bożego Miłosierdzia.

3.  Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 12.00 modlimy się szczególnie w int. małżeństw i rodzin, a tym którzy przyjęli sakrament w kwietniu udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

4.  Ze względu na przepisy liturgiczne uroczystość św. Wojciecha Biskupa Męczennika obchodzić będziemy w dniu 30 kwietnia, a 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu porządek niedzielny Mszy świętych.

5.  Od środy rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

6.  W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych; pierwszy piątek miesiąca ze spowiedzią od godz. 16.00 i Mszą św. oraz pierwsza sobota miesiąca ze Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwem pierwszej soboty.

7.  Dzieci przygotowujące się do I komunii, oddają katechetom wszystkie karty z frekwencją i zadaniami.

8.  Młodzież przygotowująca się do bierzmowania do dnia 15 maja uzupełnia u swoich katechetów swoje dane: data ur., Imię od bierzmowania, imię i nazwisko świadka oraz reguluje składkę.

9.  Spotkanie bractwa Eucharystycznego w czwartek o godz. 17.00 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy nowe osoby, które pragną poświęcić czas Chrystusowi.

10.  Już jutro rozbieramy dekorację Świąteczną. Osoby chcące pomóc w rozbiórce Grobu Pańskiego zapraszamy jutro, tj. w poniedziałek na godz. 19.00.

11.  Dziękujemy za 3 ofiary na figurę Matki Bożej na sumę 250 złotych.

12.  Doświadczyliśmy obecności zmartwychwstałego Pana. Starajmy się przez dobro i miłosierdzie w imię Chrystusa ,,uzdrawiać" tych, którzy się źle mają.