foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Trwamy w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, wpatrując się w pusty grób Zbawiciela, a jednocześnie podziwiamy zapał ewangelizacyjny Apostołów, którzy idą i głoszą Dobrą Nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.

2.  Przy tej okazji warto, abyśmy i my zadali sobie pytanie, czy jesteśmy ewangelizatorami naszych rodzin i naszych bliskich.

3.  Dzisiaj na prośbę Biskupa Ordynariusza zbiórka tacy przeznaczona jest na remont starego kościoła w Świnicach Warckich. Bóg zapłać za ofiary.

4.  Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto to ustanowił św. Jan Paweł II, 30 kwietnia 2000 roku podczas Mszy kanonizacyjnej św. siostry Faustyny Kowalskiej. Pochylając się nad tajemnicą Bożego miłosierdzia, najpierw wniknijmy w nasze życie i zastanówmy się jak my możemy stawać się świadkami miłosierdzia.

5.  Jezus powiedział do siostry Faustyny: ,,Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc ją, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Kto w tym dniu przystąpi do źródła miłosierdzia - do Komunii Świętej otrzyma darowanie wszystkich win i kar. Teolodzy porównują tę łaskę do łaski chrztu świętego.

6.  Następna niedziela – 28 kwietnia jest czwartą niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12-tej będziemy  modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w kwietniu - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

7.  Wszystkim miłym Gościom i naszym Parafianom życzymy byście byli ludźmi światłości i nadziei, która potrafi pokonać wszelki smutek i rozpacz. Niech jej źródłem będzie zmartwychwstanie Chrystusa. Dobrych spotkań rodzinnych i radości.