foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  W Wielką Noc Liturgią Wigilii Paschalnej-Rezurekcją , która jest punktem kulminacyjnym obchodów Paschy Pana , a która zwiastowała nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu , rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy. To świętowanie będzie trwać przez całą oktawę. W tym czasie każdego dnia uobecniamy wydarzenia wielkanocne. Msze święte dziś i jutro według układu niedzielnego, a w pozostałe dni oktawy według porządku dni powszednich. Dziś zbiórka ofiar przeznaczona jest na sanktuarium w Świnicach Warckich.

2.  Oktawa wielkanocna zakończy się w przyszłą niedzielę uroczystością Miłosierdzia Bożego podczas której zgodnie z obietnicą Jezusa daną św. siostrze Faustynie możemy otrzymać darowanie wszystkich win i kar przyjmując Komunię Świętą.

3.  Dziękujemy Wszystkim za życzenia nadesłane do naszej parafii: szkołom , instytucjom, panu Prezydentowi Pawłowi, Panu Wójtowi Jarosławowi.

4.  Dziękujemy ks. Krzysztofowi za poświęcony czas i trud w przygotowaniu Grobu Pańskiego oraz tym, którzy go wspierali – w szczególny sposób: p. Helenie, p. Marlenie, p. Joannie, p. Krzysztofowi, p. Piotrowi i p. Wojciechowi.

5.  Dziękujemy wszystkim kapłanom za posługę w Wielki Piątek w ramach Nocy Konfesjonałów. 6 kapłanów spowiadało bez przerwy 4,5 godziny. Bóg zapłać.

6.  Dziękujemy także Rycerzom Kolumba za pełnienie warty przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

7.  Dziękujemy za 5 ofiar na figurę M.B. na sumę 470zł.

8.  W najbliższy piątek Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich mężczyzn na godz. 19.30 do sieradzkiej Bazyliki Mniejszej na kolejną Mszę Św. ze specjalną nauką dla mężczyzn.

9.  W sobotę po Mszy Św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie przed Świętem Miłosierdzia do godz. 21. Będzie to także okazja do spowiedzi Św.

10.  Wszystkim naszym Parafianom i Gościom przekazujemy szczere i dobre życzenia poznania Boga, a poznać Boga prawdziwego- oznacza otrzymać nadzieję -napisał w encyklice ,,Spe salvi” papież Benedykt XVI. Niech Święta Wielkiej Nocy będą dla Was czasem głębokiego spotkania z Bogiem niosącym nadzieję, niech będą czasem radosnego świętowania ze Zmartwychwstałym- naszym Panem i naszą nadzieją.