foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Największy Dar

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień - od uobecniania wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej.

2.  Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu będzie Triduum Paschalne - rozpoczynające się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończące się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Świętowanie więc rozpoczyna się nie dopiero w niedzielę lecz już w Wielki Czwartek, a w Wielką Noc z soboty na niedzielę - u nas o godz. 22.00 jest sprawowana najpiękniejsza i najważniejsza liturgia w roku - Liturgia Wigilii Paschalnej – Rezurekcja - połączona u nas z procesją rezurekcyjną. Przychodzimy ze świecami. Są wywieszone plakaty z Programem Triduum Paschalnego - prosimy się z nim zapoznać.

3.  W czwartek przed południem, w katedrze włocławskiej sprawowana będzie Msza Krzyżma i poświęcone będą oleje używane przez cały rok do posługi sakramentalnej, a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie.

4.  W piątek dzień Męki Pańskiej, obowiązuje post ścisły. O godz. 18.00 będzie Liturgia Męki Pańskiej. Nie sprawuje się w tym dniu Mszy świętej. O godz. 15.00 I Dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia.

5.  Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w kościele co pół godziny - od godz.9.00 do 16.00. W Rakowicach o godz.10.00, w Zapuście Wielkiej o godz10.30 i w Małej o godz11.00. Ofiary składane z racji tzw. święconki przeznaczone będą w tym roku w części na figurę Matki Bożej, w części na ogrzewanie kościoła w przyszłym sezonie grzewczym.

6.  W Wielki Poniedziałek, Wtorek i w Wielką Środę spowiedź św. w górnym kościele już od godz.17.00. Natomiast w Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej spowiedź w ramach tzw. Nocy Konfesjonałów.

7.  W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 9.00 Jutrznia - Modlitwa Liturgią Godzin.

8.  Dziękujemy za 4 ofiary z minionego tygodnia na figurę Matki Bożej na sumę 350 złotych.

9.  Przed nami Wielki Tydzień. Bądźmy blisko naszego Pana, który za nas cierpiał rany. Niech każda chwila tego tygodnia przybliża nas do duchowego zmartwychwstania każdego z nas.