foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Największy Dar

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Człowiekowi łatwo przychodzi pokazywać grzechy innych, aby w ten sposób ukazać się w lepszym świetle. Taką mentalność prezentowali również rozmówcy Pana Jezusa w dzisiejszej Ewangelii. Chrystus jednak przyszedł zbawić wszystkich ludzi, a zwłaszcza tych, którzy się źle mają.

2.  Okres Wielkiego Postu to czas krytycznego spojrzenia przede wszystkim na siebie. Po to są rekolekcje, spowiedź, nabożeństwa pasyjne, aby przemienić swoje życie.

3.  Dzisiaj parafialna CARITAS zbiera ofiary do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących. Pani Barbarze dziękujemy za koordynację.

4.  Po mszy św. o godz. 10:30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I komunii w kaplicy adoracji.

5.  Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych: Drogi krzyżowej i Gorzkich żali, spróbujmy uświadomić sobie, jak wielka jest miłość Boga, który decyduje się na wydanie swojego Syna na śmierć krzyżową, abyśmy mogli otrzymać zbawienie.

6.  Spotkanie Wdów Konsekrowanych we wtorek o godz. 16.30

7.  W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszymy z naszego kościoła do Bazyliki przeżywając stacje Drogi krzyżowej. Zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa. W naszym kościele będzie tylko jedna Droga krzyżowa o godz. 17.00.

8.  Za tydzień Niedziela Palmowa, od której rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Procesja z palmami o godz. 10.30. Przypomina ona uroczysty wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W niedzielę Palmową przed mszą św. można nabyć u ministrantów palmy.

9.  W sobotę we Włocławku diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy młodych do udziału w tym spotkaniu. Zapisy i szczegóły u ks. Krzysztofa.

10.  Starostwo powiatowe zaprasza 13 kwietnia w godz. 10.00 – 14.00 na wystawę „Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych” – Spotkanie w Sali „C”.

11.  W dalszym ciągu można zgłaszać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w środę 17 kwietnia od godz. 9.00.

12.  Uświadommy sobie, że święta paschalne nie rozpoczynają się dopiero w niedzielę Zmartwychwstania, ale całe Triduum Paschalne, rozpoczynające się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, to jedno wielkie święto trwające przez trzy dni. Do tego czasu powinniśmy zakończyć wszystkie ważniejsze prace porządkowe po to by brać w te święte dni w liturgii.

13.  Dziękujemy za 3 ofiary na figurę Matki Bożej na sumę 350 złotych.

14.  Dziękujemy tym parafianom, a było ich bardzo wielu, za uczestnictwo w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych. Dziękujemy za ofiary złożone księdzu Tomaszowi za trud podjęty w naszej parafii. Bóg zapłać.

15.  W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

16.  Dziękujemy Rycerzom Kolumba za organizację II już edycji EDK oraz nawiedzenie w naszej parafii obrazu M.B. Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan.

16.  Niech udział we Mszy św. i Boże błogosławieństwo wzmocni w każdym z nas głębokie pragnienie trwania w bliskości Chrystusa.