foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Największy Dar

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zapraszamy do udziału w rozpoczynających się dziś rekolekcjach wielkopostnych, które są doskonałą okazją, aby znaleźć czas na refleksję i zadumę nad naszym życiem, a jednocześnie pomogą nam w pełni przygotować się na przeżycie uroczystości Zmartwychwstania i przyjęcia w tym dniu Komunii Świętej. W tym roku poprowadzi nas drogami nawrócenia doktorant na KUL-ks. Tomasz Wieczorek z diec. elbląskiej. Witamy go z życzliwością i prosimy o światło Ducha Świętego.

2. Spowiedź rekolekcyjna wielkopostna we wtorek i środę o wyznaczonych godzinach.

3. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w Wielką Środę, tj. 17 kwietnia od godz. 09.00. Chorych zgłaszać można w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek z modlitwą o powołania do służby w kościele, pierwszy piątek miesiąca- do spowiedzi przystąpmy w rekolekcje, a w piątek przystąpimy do Komunii pierwszopiątkowej. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 16.30.

5. Od 29 marca w kinach wyświetlany jest film Michała Kondrata: „Miłość i Miłosierdzie” – serdecznie polecamy.

6. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 spotkanie Bractwa Eucharystycznego.

7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę, tj. 07. Kwietnia przeprowadzona zostanie zbiórka na paczki świąteczne dla potrzebujących wsparcia.

9. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 10.30 - poświęcenie alb dzieci przygotowujących się do I Komunii.

10. 5 kwietnia 2018 (piątek), mszą świętą o godz. 19:30, w naszej parafii. Po czym pątnicy wyjdą na 41 km trasę. Zapisy oraz informacja na stronie internetowej www.edk.org.pl

11. Staraniem Rycerzy Kolumba od najbliższego czwartku będzie peregrynacja obrazu MB Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Zapraszamy w tych dniach do udziału w Mszach Św.

12. W minionym tygodniu zostały zakończone prace nad korektą i pomalowaniem figury Matki Bożej, została zainstalowana aureola na głową Chrystusa oraz odnowiono chrzcielnicę, ołtarz i ambonę. Koszt materiałów wyniósł 1100 zł., robocizna 1800- razem 2900 złotych. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Halczyńskiemu za wypożyczenie rusztowania koniecznego do wykonania wspomnianych prac.

13. Dziękujemy za 12 ofiar pieniężnych na sumę 1600 zł.

14. Postanówmy dobrze przygotować się do spowiedzi rekolekcyjnej oraz z miłości do Pana Jezusa żałować za grzechy. Niech w tym umocni nas Boże błogosławieństwo.