foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Największy Dar

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Ciągle narzekamy na trudne czasy, na wydarzenia, z którymi nie możemy sobie poradzić, rzadko jednak na tyle ufamy Bogu, aby mieć w sobie wiarę, że wesprze nas w rozwiązaniu problemów, które przeszkadzają nam w osiągnięciu zbawienia. Właśnie taką pomoc okazał Bóg Apostołom, przygotowując ich w czasie Przemienienia Pańskiego na górze Tabor do śmierci Jezusa na krzyżu.

2.  Przemienienie na górze jest dobrym momentem, aby zadać sobie pytanie: czy ja przemieniam swoje życie?

3.  Przemienienie takie w moim życiu może nastąpić przez sakrament pokuty i pojednania, o ile się dobrze do niego przygotuję i gorliwie spełnię zadośćuczynienie za popełnione grzechy.

4.  Okres Wielkiego Postu to czas zarówno nabożeństw pasyjnych: Gorzkich żali i Drogi krzyżowej, jak również czas rekolekcji i spowiedzi - rekolekcje w naszej parafii od 31 marca do 3 kwietnia. Coraz częściej możemy też korzystać z organizowanych w różnych miejscach misteriów Męki Pańskiej.

5.  We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

6.  Dzisiaj zbiorka do puszek przed kościołem na pomoc Afryce i misjonarzom. Dziękujemy za wsparcie.

7.  Do puszki przy krzyżu służącym do adoracji na środku kościoła można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

8.  Dziś po Mszy Św. o godz. 16 oraz po Nabożeństwie Gorzkich Żali Rycerze Kolumba zapraszają na film pt. "Gdy budzą się demony". Przed projekcją krótki konkurs z nagrodami na temat życia założyciela Opus Dei, św. Josemarii Escrivy.

9.  Za tydzień, w niedzielę będziemy gościć po raz drugi w naszej parafii zespół ,,Czermyszyna” z Ukrainy. Zapraszamy parafian i gości.

10.  Msza Święta ze specjalnym błogosławieństwem małżeństw w miesiącu marcu zostanie odprawiona w ramach rekolekcji wielkopostnych tj. 31 marca o godz. 12.00

11.  Dziękujemy za 7 ofiary na Figurę Matki Bożej na sumę 980 zł. Pod koniec marca będzie ona lekko przepracowana i pomalowana. Dojdzie też nowy element związany z figurą Chrystusa.

12.  Jesteśmy umiłowani w oczach Boga. W nowym tygodniu niech wspiera nas błogosławieństwo naszego Pana.