foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Żydzi przez 40 lat szli z Egiptu do ziemi Obiecanej, Jezus 40 dni pościł na pustyni; i nam dany jest 40-dniowy post, aby przemienić swoje życie i pójść za Chrystusem.

2.  Dzisiejsza Ewangelia ukazuje szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również i my, dlatego potrzeba nam oczyszczenia z grzechów w sakramencie pokuty i pojednania.

3.  Już od początku Wielkiego Postu przygotowujmy się do spowiedzi. Pomocą niech nam będą warunki sakramentu pokuty: rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, spowiedź szczera, zadośćuczynienie Panu Bogu i ludziom.

4.  Rekolekcje wielkopostne będą w naszej parafii w dniach od 31 III - 3 kwietnia. Poprowadzi je doktorant na KUL - ks. Tomasz Wieczorek - kapłan diec. elbląskiej.

5.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali - w niedzielę o godz. 16.00 i Drogi krzyżowej - w piątek o godz. 17.00 - dzieci, o godz. 17.30 - dorośli.

6.  W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 spotkanie Rady parafialnej.

7.  W czwartek po Mszy wieczornej i nabożeństwie spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum”.

8.  Przypominamy, że 17 marca Rycerze Kolumba zapraszają na film pt. "Gdy budzą się demony", opowiadający o młodzieńczych latach założyciela Opus Dei, św. Josemarii Escrivy.

9.  Tradycyjnie za tydzień w drugą niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek na pomoc misją w Afryce. O jej przeprowadzenie poprosimy Żywy Różaniec i Rycerstwo Niepokalanej.

10.  W przyszłą Niedzielę także po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz ich rodziców.

11.  Dziękujemy za 6 ofiar na figurę Matki Bożej na sumę 740 złotych.

12.  Idźmy do swojej codzienności z sercami otwartymi na słuchanie i umocnionymi Bożym błogosławieństwem.