foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiejsza liturgia słowa u progu Wielkiego Postu stawia przed nami pytanie o to, jakim jestem człowiekiem i co powinienem zmienić w swoim życiu? Pytanie niełatwe, bo łatwe jest tylko poprawianie innych ludzi.

2.  Jeśli staniemy w prawdzie zauważymy wiele grzechów, często głównych: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo. Lekarstwem na nie są cnoty: pokora, szczodrobliwość, czystość, życzliwość, umiarkowanie, łagodność, pilność w dobrym.

3.  W Środę Popielcową przyjmujemy na nasze głowy popiół, aby w ten sposób rozpocząć w naszym życiu dzieło nawrócenia. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

4.  Przypomnijmy również że w Środę Popielcową katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a ponadto zobowiązani jesteśmy do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch skromnych. Podobny post obowiązuje w Wielki Piątek, natomiast we wszystkie piątki obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: o godz. 17.00 z udziałem dzieci, a o godz. 17.30 - z udziałem dorosłych. Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 16.00. Na Mszy św. nauki pasyjne, które wygłosi w tym roku ks. Maciej Pawlak.

6.  W czwartek, 7 marca pod przewodnictwem o. Józefa Witko o godz. 18.00 Msza święta, a po niej modlitwa o uzdrowienie.

7.  Dziękujemy za 8 ofiar na figurę Matki Bożej na sumę 850 złotych.

8.  Dziękujemy p. Jackowi Mikołajczykowi i Jego firmie za zabezpieczenie dzwonnicy przed gołębiami.

9.  We wtorek o godz. 16.30 spotkanie wdów konsekrowanych. Zapraszamy wdowców i wdowy.

10.  17 marca Rycerze Kolumba zapraszają na film pt. "Gdy budzą się demony", opowiadający o młodzieńczych latach założyciela Opus Dei, św. Josemarii Escrivy.

11.  W środę 06.03. dzieci przygotowujące się do I komunii, uczestniczą w mszy św. o godz. 18:00, a po jej zakończeniu odbierają ZDRAPKĘ WIELKOPOSTNĄ.

12.  Przypominamy, że 9 marca 2019 r. (sobota) – odbiór alb w byłych salkach katechetycznych przy parafii NSJ w Sieradzu od godz. 9.00 - 11.00. W tym dniu będzie możliwość zakupienia wianków, rękawiczek, peleryn. Dzieci, które nie były mierzone z różnych przyczyn i nie mają alby, przychodzą w tym dniu na pobranie miary.

13.  W czwartek 07.03. spotkanie bractwa Eucharystycznego o godz. 17:00 w kaplicy adoracji.

14.  Wszystkich mężczyzn zapraszamy na Weekend w Ciszy 5-7 kwietnia w "Pustelni Eliasza" niedaleko góry św. Anny. Więcej szczegółów na parafialnej stronie i Facebooku.

15.  Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Medjugorie odbędzie się w piątek 8 marca po Mszy świętej wieczornej w salce katechetycznej.

16.  Również w piątek po Mszy Św. o godz.18 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

17.  Nie oceniać ludzi i być gotowym na pomoc bliźnim. Niech nas w tych chrześcijańskich zadaniach Bóg wspiera swoim błogosławieństwem.