foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Gdzie chcemy otrzymać nagrodę za nasze życie? Jeżeli w życiu doczesnym, to będziemy się kierowali prawem ludzkim opartym na zasadzie ,,oko za oko, ząb za ząb”, ale jeżeli chcemy osiągnąć zbawienie, to tak rozumiane prawo nie wystarczy. Potrzebne jest, abyśmy wzbudzili w sobie wiarę, że to Bóg jest sędzią, który za dobre wynagradza, a za złe karze.

2. Przypomnijmy sobie główne prawdy wiary: Jest jeden Bóg; Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze; Są trzy osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty; Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia; Dusza ludzka jest nieśmiertelna; Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

3. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie katechetów naszej parafii.

4. W czwartek 28 lutego o godz. 9.00 w naszym kościele Msza święta dziękczynno - błagalna z racji XX-lecia istnienia powiatu sieradzkiego - w intencji pracowników starostwa oraz mieszkańców powiatu.

5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca - spowiedź od godz. 16.00, o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. Natomiast 2 marca pierwsza sobota miesiąca – na nabożeństwo pierwszej soboty zapraszamy o godz. 18.00.

6. W dniu 1 marca przypada Dzień Żołnierzy Wyklętych. O godz. 10.00 w kościele garnizonowym Msza św., o godz. 11.00 uroczystości przy pomniku Żołnierzy Wyklętych, o godz. 12.30 w teatrze koncert Norberta Smolińskiego „Cześć i Chwała Bohaterom”. W naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

7. 9 marca 2019 r. (sobota) – odbiór alb w byłych salkach katechetycznych  przy parafii NSJ  w Sieradzu od godz. 9.00 - 11.00. W tym dniu będzie możliwość zakupienia wianków, rękawiczek, peleryn. Dzieci, które nie były mierzone z różnych przyczyn i nie mają alby,  przychodzą w tym dniu na pobranie miary.

8. Informujemy, że 3 marca o godz. 19.00 w bibliotece parafialnej przy Bazylice Mniejszej w Sieradzu odbędzie się ponowna projekcja filmu "Chleb z Nieba". Rycerze Kolumba serdecznie zapraszają.

9. Zespół dziecięcy "Boże Nutki" serdecznie zaprasza wszystkie chętne dzieci do wspólnego grania i śpiewania na większą Chwałę Pana. Zapraszamy również osoby grające na różnych instrumentach muzycznych a zwłaszcza poszukujemy nowej gitarzystki bądź nowego gitarzysty. Wszelkie informacje można będzie uzyskać u Dominiki w każdą niedzielę z udziałem zespołu po Mszy Świętej o godz. 10.30

10. Dziękujemy za 4 ofiary na figurę MB na sumę 350 złotych.

11. Komisja kurialna, która była u nas w minioną środę podjęła szereg postanowień m.in. ustalono wyłożenie tła złotego na ambonie i ołtarzu płatkami złota, wymianę głównego żyrandola na dwa mniejsze po 30 punktów świetlnych o średnicy 1,5 metra wg projektu ks. prof. Tadeusza Furdyny, odnowienie malowania zewnętrznych elementów elewacji kościoła po konsultacji z księdzem profesorem oraz przesunięcie figury MB o 15-20 centymetrów w lewo i skrócenie jej o 15 cm.

12. Zaczerpnęliśmy z Bożej miłości i miłosierdzia, by miłować nawet nieprzyjaciół. Wiemy, że tylko z Jezusem jest to możliwe. Trwajmy więc przy Nim - niech Boże błogosławieństwo nas prowadzi.