foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Kto obdarza mnie zbawieniem? Do takiego pytania prowadzi nas dzisiejsza liturgia słowa. Czy pochodzi ono od człowieka, czy od Boga? Jeżeli Bóg jest dawcą zbawienia, to nie należy pokładać nadziei w człowieku, tylko realizować wskazania Boże.

2.  Wielokrotnie mówimy ,że nie wiemy, jak realizować nasze życie, aby podobać się Bogu i osiągnąć zbawienie. Przypomnijmy, że Kościół wskazał nam uczynki, które pozwolą osiągnąć nam zbawienie.

3.  Uczynki co do duszy: grzeszących upominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i umarłych.

4.  Uczynki co do ciała: łaknących nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, chorych nawiedzać, więźniów wspierać, umarłych pogrzebać.

5.  We wtorek, 19 lutego o godz. 16.30 spotkanie dla wdów w pokoju przy kancelarii.  Zapraszamy nowe osoby.

6.  W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia.

7.  Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

8.  Rycerze Kolumba zapraszają na projekcję filmu "Chleb z Nieba", która odbędzie się dzisiaj w kaplicy adoracji o godz. 17:15.

9.  Następna niedziela – 24 lutego jest czwartą niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12-tej będziemy  modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w lutym - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

10.  Dziękujemy za kolejne 12 ofiar na Figurę Matki Bożej na sumę 2500 zł.

11.  W najbliższą środę odbędzie się w naszej parafii spotkanie Komisji Kurialnej i ks. prof. Tadeusza Furdyny w sprawie żyrandola, czy żyrandoli. Ksiądz profesor, który jest projektantem wystroju naszej świątyni postuluje by żyrandol był w stylu tych z bocznych naw kościoła. Na spotkaniu będzie tez podjęta decyzja w sprawie kolorystyki na zewnątrz świątyni, którą chcemy odnowić w tym roku.

12.  W dniu 21 lutego o godz. 14.30 odbędzie się przy toaletach odbiór elektro złomu. Jest to akcja mająca na celu wspieranie materialne misji.

13.  W niedzielę 24 lutego po mszy o godz. 16:00 w kaplicy miłosierdzia, kolejne spotkanie Żywego Różańca, rodziców za dzieci i Rycerstwa Niepokalanej.

14.  Sieradzkie Centrum Kultury i Piotr Spottek zapraszają na koncert 23 lutego. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

15. Parafia św. Klemensa w Wągłczewie w dniach od 11 do 18 listopada 2019 roku organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej w Wągłczewie.

16.  Dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcia nas po kolędzie w tym roku oraz za złożone ofiary.

17.  Niech każdy nasz dzień będzie pełen Bożego błogosławieństwa, o które teraz wspólnie prosimy.