foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Największy Dar

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam objawienie się Jezusa Chrystusa uczniom na weselu w Kanie Galilejskiej. A jednocześnie wskazuje na Najświętszą Maryję Pannę jako Orędowniczkę i Opiekunkę w trudach ludzkiego życia.

2. Od soboty, tj. od 19 stycznia, możemy się cieszyć obecnością w naszym kościele płaskorzeźby Niepokalanego Serca NMP, która została zamontowana nad tabernakulum. Zbiegło się to z wydarzeniem zaproszenia Maryi wraz z Jezusem na wesele w Kanie Galilejskiej, o którym mówi dzisiejsza Ewangelia. My również zaprosiliśmy Maryję do naszej Kany. Koszt wyniósł 17.000, plus transport i montaż - 600zł. Dziękujemy parafiankom za zainspirowanie tego tematu. Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli już to dzieło. Wykonawcą był rzeźbiarz z Włocławka pan Janusz Bisaga.

3. Dzienny Dom ,,Senior +” przy ul. Armii Krajowej 34 oczekuje na zgłoszenia mieszkańców powiatu sieradzkiego. Są przy wyjściu wyłożone ulotki.

4. W okresie zimowym więcej czasu spędzamy w domu, może warto ten czas wykorzystać na lekturę Pisma Świętego, książki czy prasy katolickiej, aby pogłębić swoją wiedzę i ożywić wiarę. Polecamy szczególnie tygodnik "Idziemy”, a w nim m.in. artykuł „Wstrząs” – Najważniejsze obecnie pytanie brzmi: co z tej zbrodni wyniknie? – Na potrzebę zmiękczenia retoryki politycznej w Polsce po zabójstwie prezydenta Gdańska wskazuje Jacek Karnowski.

5. Dzisiaj ok. godz. 17.15 Rycerze Kolumba zapraszają na kolejny film do kaplicy Miłosierdzia.

6. Wszystkim Babciom i wszystkim Dziadkom z racji przypadającego w tym tygodniu ich święta składamy serdeczne życzenia: zdrowia oraz Bożego Błogosławieństwa.

7. Następna niedziela – 27 stycznia jest czwartą niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12-tej będziemy  modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w styczniu - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

8. Dziękujemy za 4 ofiary na figurę Matki Bożej na sumę 600 zł.

9. Trwa czas wizyty duszpasterskiej (kolędy). Do naszych domów przychodzi Pan Jezus w osobie kapłana, który modli się w intencji domowników i błogosławi im w Imieniu Jezusa Chrystusa.

10. Tylko z pomocą Jezusa i Jego Matki woda naszych słabości i grzechów może stać się szlachetnym winem pięknych i dobrych czynów. Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.