foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Wielkanoc 2020

Dekret Biskupa Włocławskiego

"Idziemy" - do pobrania

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Nazwa "Objawienie Pańskie” obejmuje trzy wydarzenia biblijne - objawienie Chrystusa poganom (pokłon Trzech Króli), narodowi wybranemu (chrzest w Jordanie) i uczniom (wesele w Kanie). Obecnie jednak każde z tych wydarzeń obchodzone jest oddzielnie.

2.  Dziś przypominamy postacie Trzech Króli, którzy nie znając Bożego Objawienia, odkryli w sposób naturalny, poprzez obserwację, że urodził się Król Żydowski i przyszli do Betlejem złożyć dary ofiarne: złoto, kadzidło i mirrę. Dla upamiętnienia tego wydarzenia dziś błogosławimy: kredę do oznaczenia drzwi naszych domów; kadzidło - dla okadzenia domów i wodę święconą - dla odprawiania nabożeństw w naszym domu.

3.  Odwiedzamy w tym czasie domy rodzin katolickich, modląc się w ich intencji i udzielamy im Bożego błogosławieństwa. W rozmowie duszpasterskiej podejmuje się sprawy związane z wychowaniem dzieci m.in. uczestnictwa we Mszy św., udziału w katechezie, a także kwestie związane z funkcjonowaniem duchowym i materialnym parafii.

4.  Spotkanie organizacyjne osób wyjeżdżających do Medjugorie odbędzie się we wtorek 8 stycznia po Mszy świętej wieczornej w salce katechetycznej.

5.  Już za dwa tygodnie, a więc tradycyjnie już w 3-cią niedzielę miesiąca, Rycerze Kolumba zapraszają na kolejny film. Tym razem będzie to "powalająca na kolana" komedia pod tytułem "Jak Bóg da". Za tydzień dostępne będą przy drzwiach kościoła, podobnie jak przed miesiącem, ulotki na temat filmu. 20 stycznia, 17:15, Kaplica Bożego Miłosierdzia, serdecznie zapraszamy.

6.  W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci Pierwszokomunijne. Dzieci przynoszą ze sobą świece chrzcielne.

7.  Dziękujemy za 2 ofiary na potrzeby kościoła na sumę 200 złotych.

8.  W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00 Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Rycerzy Kolumba. Na zakończenie orszaku na placu kościelnym gorący posiłek zasponsorowany przez prezydenta p. Pawła Osiewałę.

9.  Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Bożego Narodzenia.

10.  Niech nasza codzienność stanie się objawieniem Boga. Odnajdujmy Go w tych, któ-rzy nas kochają, jak i w tych, którzy na nasza miłość jeszcze czekają. Niech błogosła-wieństwo z nieba umocni nas i nasze dobre postanowienia.