foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Wielkanoc 2020

Dekret Biskupa Włocławskiego

"Idziemy" - do pobrania

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Uroczystość dzisiejsza nawiązuje do odbytego w roku 431 Soboru Efeskiego, na którym ogłoszono dogmat wiary, że "Najświętsza Maryja Panna jest Matką Bożą” (Bogarodzica). Reforma liturgiczna w 1969 r. nakazała obchodzić uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki w dniu 1 stycznia.

2.  W roku 1967 papież Paweł VI na dzień 1 stycznia ustanowił Światowy Dzień Pokoju, w którym papież ogłasza Miastu i Światu Orędzie Pokoju, a Kościół modli się o pokój na świecie.

3.  W dniu 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana uroczystością Trzech Króli. Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy ulicami miasta Orszak Trzech Króli organizowany w tym roku przez Rycerzy Kolumba. Na zakończenie orszaku przy naszym kościele pan prezydent Paweł Osiewała zasponsorował ciepły posiłek dla wszystkich. Za pomoc dziękujemy i zapraszamy całe rodziny i wszystkich parafian.

4.  W przyszłą niedzielę zapraszamy też o godz. 16.30 członków rady parafialnej na spotkanie opłatkowe.

5.  Ochrona życia, szczególnie zagrożonego i najbardziej bezbronnego to zadanie każdego z nas. Niech w podejmowanych działaniach na rzecz świętości życia umocni nas błogosławieństwo, przyjęte z wiarą, że Bóg jest Panem życia.