foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Pismo Święte nie podaje daty urodzenia Jezusa Chrystusa. Mimo istnienia różnych teorii dotyczących daty przyjścia na świat syna Bożego, powszechnie świętuje się Boże Narodzenie w dniu 25 grudnia, gdyż nikt tej daty nie podważa. Samo święto było obchodzone w Rzymie już w IV wieku.

2.  Początki świętowania uroczystości sięgają czasów wcześniejszych w Ziemi Świętej. Otóż patriarcha jerozolimski udawał się w procesji z Jerozolimy do Betlejem (8 km), tam w Grocie Narodzenia o północy odprawiał Mszę św., następnie wracał do Jerozolimy i drugą Mszę odprawiał w Bazylice Zmartwychwstania Pańskiego. Natomiast trzecią Mszę odprawiał w południe w swojej katedrze.

3.  Życzenia świąteczne przekazują nam: prezydent naszego miasta, wójt gminy Sieradz, pan poseł Polak i wiele instytucji.

4.  Również my kapłani pragniemy przekazać Gościom i naszym Parafianom jak najserdeczniejsze życzenia. Niech narodzony w Betlejem Boży Syn obudzi w nas wszystko to co najważniejsze i najpiękniejsze: miłość, wiarę i nadzieję. Niech Boże światło rozświetla Wam drodzy drogę ku wieczności. Radujcie się z Narodzenia Pańskiego, znajdźcie czas na spotkanie z Bogiem i człowiekiem. Błogosławionych Świąt.

5.  Dziękujemy ks. Maciejowi Pawlakowi oraz pomocnikom za dekorację świąteczną naszej świątyni, za poświęcony czas i trud.