foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Czas oczekiwania powoli się dopełnia, jeszcze widzimy w liturgii słowa Najświętszą Maryję Pannę pomagającą swojej krewnej Elżbiecie, a już niebawem będziemy świadkami narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem.

2.  Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Po zabłyśnięciu pierwszej gwiazdy na niebie zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na Narodzenie Zbawiciela. Jej dopełnieniem jest pasterka, w czasie której wraz ze wspólnotą parafialną będziemy przeżywać narodzenie Jezusa Chrystusa. Niech więc spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie okazją do wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również o tym, aby wieczerza była postna i bez alkoholu.

3.  Tradycyjnie o 24.00 zapraszamy na Pasterkę. Będzie także Msza św. z udziałem dzieci w Wigilię o godz. 22.00.

4.  Tradycyjnie po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Prosimy, aby w widoczny sposób okazać, że w danym mieszkaniu oczekuje się na księdza. Stół należy nakryć białym obrusem, na nim umieścić krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. W tych domach, gdzie dzieci i młodzież uczęszczają na religię, należy przygotować zeszyty od katechezy.

5.  Msza Święta ze szczególnym błogosławieństwem dla małżeństw zostanie odprawiona w niedzielę Świętej Rodziny tj. 30 grudnia o godz. 12.00. Dzień ten patronalnym świętem wspólnot Kościoła Domowego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, a także do przyłączania się rodzin do kręgów Domowego Kościoła.

6.  Dziękujemy za 3 ofiary na kościół na sumę 1220 złotych.

7.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy” oraz miesięcznika „Miłujcie się”.

8.  Potrzebujemy ciszy, aby zrozumieć ,że Bóg jest z nami. Przyjmijmy Jego błogosławieństwo.