foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Największy Dar

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  W poprzednią niedzielę św. Jan Chrzciciel mówił, jak przygotować drogi na przyjęcie Zbawiciela, dziś już staje przed nami kwestia własnego przygotowania na spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem. Czy już naprawdę jesteśmy przygotowani? Czy braliśmy udział w rekolekcjach adwentowych? Czy serce oczyszczone w sakramencie pokuty i pojednania?

2.  Zapraszamy do udziału w roratach, a przede wszystkim do przystąpienia do spowiedzi i komunii świętej, aby Chrystus nie tylko rodził się w betlejemskim żłobie, ale również i w naszym sercu.

3.  Jutro rozpoczniemy już drugą część Adwentu, w której liturgia słowa będzie przekazywała nam atmosferę Ziemi Świętej w okresie bezpośrednio poprzedzającym przyjście na świat Jezusa Chrystusa.

 

4.  Z powodu choroby artyści wykonujący figurę Matki Bożej i krzyż ołtarzowy przesunęli ich wykonanie prawdopodobnie na styczeń.

5.  Dziękujemy za 5 ofiar na kościół na sumę 580 złotych. Bóg zapłać.

6.  Dziękujemy też tym wszystkim, którzy przyjęli propozycję tegorocznych rekolekcji adwentowych i w nich uczestniczyli. Pamiętajmy, że rekolekcje są organizowane w trosce o was parafian, o duchową formację i przygotowanie do głębszego przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia.

7.  W przyszłym roku planujemy następujące prace: odnowienie malowania kościoła na zewnątrz oraz ewentualną wymianę głównego żyrandola, na jeden lub dwa żyrandole dostosowane do żyrandoli z bocznych naw. Taką sugestię zrobił ks. Tadeusz Furdyna-projektant wnętrza naszej świątyni. Zrobił też projekt. Teraz wszystko będzie zależało od komisji kurii diecezjalnej.

8.  W sobotę, 22 grudnia, od godz. 9.00 Dzień Chorych w naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej.

9.  Dzisiaj ok. godz. 17.15 Rycerze Kolumba zapraszają na film „Młody Mesjasz”. Projekcja tradycyjnie w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

10.  Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabywać świąteczne bombki, kartki pocztowe oraz wigilijne sianko. Dochód zasili fundusz ministrancki.

11.  Msza święta, podczas której w specjalny sposób będziemy się modlić w intencji małżeństw zostanie odprawiona w Niedzielę Świętej Rodziny - 30 grudnia o godzinie 12 - w patronalne święto Domowego Kościoła. Podczas tej mszy zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo tym małżeństwom, które w grudniu świętują swoją rocznicę ślubu.

12.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy” oraz miesięcznika „Miłujcie się”.

13.  Już dziś mamy się radować, że Chrystus przyjdzie do nas. Ten oczekiwany Zbawiciel, Mesjasz, wybawca z grzechu i śmierci. I co więcej - On nam daje możliwość uczestnictwa w tym zwycięstwie. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.