foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa Bożego stawia przed naszymi oczyma św. Jana Chrzciciela, który nawołuje „do przygotowania drogi dla Pana”. Kościół w Adwencie stawia nam dwa sposoby na przygotowanie w naszym życiu drogi do Pana.

2. Jednym ze sposobów są roraty - msza o Najświętszej Maryi Pannie, w której towarzyszymy Jej w oczekiwaniu na Narodzenie Zbawiciela.

3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 sieradzcy motocykliści pod wodzą p. Jacka Mikołajczyka będą obdarowywać dzieci cukierkami. Dziękujemy za ten gest naśladowania św. Mikołaja.

4. 13 grudnia przypada rocznica wybuchu stanu wojennego.

5. Zebranie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii za tydzień tj. 16.12 o godz. 10.30.

6. Również w przyszłą niedzielę Rycerze Kolumba zapraszają na projekcję filmu „Młody Mesjasz”. Ulotki z informacją o filmie, które są jednocześnie wejściówkami są dostępne przy wyjściu z kościoła.

7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabywać świąteczne bombki, kartki pocztowe oraz wigilijne sianko. Dochód zasili fundusz ministrancki.

8. Drugim sposobem przygotowania są rekolekcje adwentowe, które dziś rozpoczynamy w naszej wspólnocie. Chcemy podczas nich poszukać odpowiedzi na pytanie, jak należy zmienić swoje życie, by przygotować się na przyjście Zbawiciela. Skorzystajmy więc z tych rekolekcji i przystąpmy do sakramentu pokuty. Poprowadzi je ks. Marek Januchowski z Bydgoszczy, który bywał u nas w parafii wraz z pielgrzymami bydgoskimi. Witamy pięknie księdza Marka i dziękujemy, że przyjął nasze zaproszenie. W trakcie rekolekcji kancelaria parafialna nie będzie czynna.

9. Opłatki, które roznosi pan organista przypominają zarówno chleb codzienny przez nas spożywana, jak i chleb eucharystyczny - Ciało Chrystusa. Na znak jedności wspólnoty parafialnej zechciejmy je przyjąć w naszych domach, aby wspólnie połamać się nimi w czasie Wieczerzy Wigilijnej.