foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2018/2019. Podejmowana tematyka to: "Misja w mocy Bożego Ducha”, a hasłem tego roku będzie: "W mocy Bożego Ducha”. Symbolika nawiązuje do płonącego ognia - "języki ognia”. Niedzielna liturgia słowa oparta będzie o czytania z roku "C”, natomiast czytania codzienne "w ciągu roku” będą z roku I.

2. Przypomnijmy również, że Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV wieku zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do uczestnictwa w Roratach.

3. Okres Adwentu obejmuje cztery niedziele, a liturgia słowa dzieli go na dwie części. Pierwsza, do 17 grudnia, przygotowuje na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa uświadamiając, że trzeba będzie stanąć przed Panem i zdać sprawę z wykorzystania talentów, którymi nas obdarzył. Druga część to czas od 17 do 24 grudnia, który przybliża nam wydarzenia bezpośrednio poprzedzające narodzenie Zbawiciela.

4. Adwent ma swoje nabożeństwa okresowe: roraty i rekolekcje. Roraty to Msza, w której towarzyszymy Najświętszej Maryi Pannie w czasie oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. Roraty w naszej parafii: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00, a w czwartek, piątek i sobotę o godz. 7.00. Rekolekcje natomiast pozwolą nam oczekiwać na narodzenie Zbawiciela w stanie łaski uświęcającej. W naszej parafii rozpoczniemy je w przyszłą niedzielę i trwać będą do środy włącznie. Spowiedź adwentowa będzie we wtorek i środę tj. 11 i 12 grudnia. Rekolekcje poprowadzi w tym roku ks. Marek Januchowski - wik. parafii św. Łukasza Ew. w Bydgoszczy, wieloletni kierownik pielgrzymki bydgoskiej oraz znany raper. Zapraszamy zwłaszcza młodych.

5. Dekoracja adwentowa związana jest z wieńcem adwentowym, w którym znajdują się cztery świece, symbolizujące cztery niedziela Adwentu. Dziękujemy za nią ks. Krzysztofowi i pani Joannie.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca - spowiedź od godz. 16.00, a w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00.

7. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada dzień wsparcia modlitewnego i materialnego Kościoła na Wschodzie. Już dzisiaj przed kościołem będą zbierane datki na pomoc katolikom i Kościołowi na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Bądźmy czujni na przyjście Pana. Niech w takim przeżywaniu Adwentu umocni nas Boże błogosławieństwo.