foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi jednego Ojca, a jednocześnie swoim królestwem.

2.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek - św. Andrzeja Apostoła, natomiast w sobotę, obchodzimy pierwszą sobotę miesiąca i uczestniczymy w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

3.  Pobranie miary dzieci przystępujących do I komunii św. odbędzie się 1.12.2018 w salce parafialnej od godz. 9.00 - 11.00. Zaliczka 30 zł.

4.  Ponieważ następna niedziela będzie już pierwszą niedzielą Adwentu, powoli przygotowujemy się do nabożeństwa okresowego, czyli rorat, i do rekolekcji adwentowych, które rozpoczną się w drugą niedzielę Adwentu.

5.  Za tydzień przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Swoją ofiarę na ten cel złożyć będziemy mogli do puszek przed kościołem. O przeprowadzenie zbiórki prosimy wspólnotę Żywego Różańca.

6.  Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece te można nabywać także w dni powszednie po wieczornej Mszy Św.

7.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: „Listy do siedmiu Kościołów” – Jak rozumieć najbardziej tajemniczą księgę Nowego Testamentu: Apokalipsę  św. Jana? – Bardzo ciekawy tekst ks. prof. Waldemara Chrostowskiego na ten temat.

8.  Niech Boże błogosławieństwo dopomoże nam w przygotowaniu na czas Adwentu.