foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
 
1.  W ubiegłą niedzielę pobłogosławiliśmy opłatki na stół wigilijny. Opłatek przypomina nam hostię używaną do sprawowania Mszy św., a także chleb, który spożywamy każdego dnia. W sposób uroczysty opłatkiem będziemy się dzielić w czasie wieczerzy wigilijnej. Opłatek przyjęty z parafii jest również symbolem jedności rodziny parafialnej. Przyjmujmy zatem pana organistę z opłatkami otwartym sercem. Bądźmy mu też wdzięczni za wierną i solidną posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

2.  W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; w środę - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w czwartek - św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy męczeństwa.

3.  Przyszła niedziela tj. 25 listopada jest czwartą niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12-tej będziemy  modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w listopadzie - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

4.  Dziękujemy tym wszystkim parafianom, którzy każdej niedzieli składają ofiarę na rzecz parafii. Między innymi z tych ofiar została zrobiona tablica pamiątkowa upamiętniająca 100-lecie odzyskania niepodległości, która została odsłonięta i poświęcona 11 listopada po Mszy Św. o godz. 12.00. Bóg zapłać! Obecnie trwają prace nad Krzyżem ołtarzowym i figurą Matki Bożej z boku tabernakulum.

5.  Od dzisiaj można nabywać przy wyjściu z kościoła świece „Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

6.  Dziś także po Mszy Św. o godz. 16.00 czyli ok. godz. 17.15 projekcja filmu „Cristiada”. Rycerze Kolumba serdecznie zapraszają.

7.  W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata- jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

8.  W przyszłą niedzielę także zebranie rodziców oraz dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. po Mszy Św. o godz. 10.30, na której to zostaną poświęcone książeczki (modlitewniki) dla dzieci.

9.  Po Mszy Św. o godz. 16 natomiast za tydzień, w kaplicy Miłosierdzia spotkanie Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej oraz Różańca Rodziców za dzieci.

10. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na talony żywnościowe na święta dla najbardziej potrzebujących z terenu naszej parafii.

11. Organizowany jest z naszej parafii wyjazd do Torunia na Uroczystości 27 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy codziennie po wieczornej Mszy przy głównym wyjściu z kościoła a w niedzielę w sklepiku parafialnym

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy, miesięczników „W naszej Rodzinie” oraz „Różaniec”. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: „Stulecie i co dalej?” – Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć z obchodów stulecia odzyskania niepodległości? – wskazuje ks. Henryk Zieliński. W sklepiku w dalszym ciągu do nabycia w promocyjnych cenach bardzo wartościowe książki: „Panteon Wielkich Polaków” oraz „Wielki Pontyfikat” – w 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

13. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w kroczeniu drogami naszej codzienności.