foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


      

      

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś - 11 listopada przypada 100. rocznica odzyskania Niepodległości po ponad stu latach od rozbiorów Rzeczypospolitej. Szczególnie w tym dniu w naszych modlitwach polećmy Bogu naszą Ojczyznę i tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w jej obronie.

2.  W dniu dzisiejszym Msza za Ojczyznę w naszej parafii o godz. 12.00, a na jej zakończenie odsłonięcie i poświecenie tablicy pamiatkowej. Za udział w uroczystości dziękujemy pocztom sztandarowym, chórowi "Cantate Deo” z dyrygentem panem Przemysławem Pawlakiem, panem Mistrzem Idzim i panią prezes Danutą, paniom katechetkom: p.Grażynie i p.Agnieszce oraz młodzieży ze SP Nr 9 i Nr 10 za przypomnienie nam postaci, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości. Dziękujemy też Rycerzom Kolumba i ministrantom oraz wszystkim uczestnikom tego niecodziennego wydarzenia.

3.  Jutro, w poniedziałek, o godz. 18.00 Mszy świętej i modlitwom o uzdrowienie będzie przewodniczył o.Józef Witko.

4.  W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek - wspomnienie św. Jozafata; we wtorek - wspomnienie pierwszych Polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna; w sobotę - wspomnienie św. Elżbiety.

5.  Spotkanie członków Przyjaciół Radia Maryja w najbliższy piątek t.j. 16 listopada zaraz po Mszy Św. wieczornej w Biurze Radia Maryja.

6.  Rycerze Kolumba serdecznie zapraszają na film "Cristiada". Projekcja filmu odbędzie się już za tydzień, 18 listopada o godz. 17:15, w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Świetna produkcja z gwiazdorską obsadą i mocnym przesłaniem – szczególnie dla naszych młodych parafian. Zaproszenia na film są rozłożone przy wyjściach ze świątyni, bardzo prosimy jednak, by wejściówki zabrały ze sobą te osoby, które są zdecydowane przyjść za tydzień na projekcję filmu.

7.  W dalszym ciągu można zgłaszać w zakrystii po Mszy świętej czy w kancelarii wypominki roczne.

8.  Dziękujemy za 4 ofiary na kościół na sumę 450 złotych.

9.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy, miesięczników „W naszej Rodzinie” oraz „Różaniec”. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: „Dwie rocznice” – Nie pragnijmy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała – nauczanie o ojczyźnie św. Jana Pawła II, który był prawie równolatkiem polskiej niepodległości – przybliża o. Jacek Salij OP. W sklepiku także do nabycia w promocyjnych cenach bardzo wartościowe książki: „Panteon Wielkich Polaków” oraz „Wielki Pontyfikat” – w 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

10. Niech Boże błogosławieństwo nauczy nas bezinteresowności, która może odmienić nasze życie społeczne.