foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Od najmłodszych lat uczymy się o najważniejszym przykazaniu - miłości Boga i bliźniego. Realizacją tego przykazania są wskazane przez Kościół uczynki miłosierdzia. Do uczynków miłosierdzia względem duszy zalicza się: grzesznych upominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i umarłych. Natomiast do uczynków miłosierdzia co do ciała należą: łaknących nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, chorych nawiedzić, więźniów wspierać, umarłych grzebać.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w piątek - rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w sobotę - św. Leona Wielkiego, papieża.

3. Za tydzień, 11 listopada, przypada w tym dniu setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godzinie 12.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. 20 minut przed Mszą, tj. o 11.40 koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru „Cantate Deo” oraz przywołanie postaci tych, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości i modlitwa za nich. Natomiast po Mszy świętej procesyjne przejście na zewnątrz kościoła i odsłonięcie pamiątkowej tablicy położonej z racji odzyskania sto lat niepodległości przez naszą Ojczyznę.

4. Jak wielką cenę jesteś gotów zapłacić za wolność? Ile warta jest dla ciebie wiara, rodzina, ojczyzna? Na podobne pytania odpowiedzieć musieli swoimi czynami bohaterowie filmu "Cristiada". Na ten kolejny z cyklu wartościowych filmów, zapraszają Rycerze Kolumba, za dwa tygodnie, w niedzielę 18 listopada. Wejściówki będą rozprowadzane za tydzień – przy głównym wejściu do kościoła, ale również do odbioru w zakrystii. Tym razem szczególnie zapraszamy rodziny z nastoletnimi dziećmi.

5. Dziękujemy za 2 ofiary na Figurę Matki Bożej i krzyż ołtarzowy w wysokości - 50 zł. i 1000 złotych.

6. Przypominamy, że najbliższe spotkanie kandydatów do Bierzmowania odbędzie się  w najbliższy piątek zaraz po Mszy Św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy", miesięczników „W naszej Rodzinie” oraz „Różaniec”. W sklepiku także do nabycia w promocyjnych cenach bardzo wartościowe książki: „Panteon Wielkich Polaków” oraz „Wielki Pontyfikat” – w 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

8. Niech Boże błogosławieństwo doda nam siły do miłości Boga i bliźniego, a nawet naszych nieprzyjaciół.