foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Uroczystość dzisiejsza przypomina nam o szczególnym miejscu, jakim jest nasza parafialna świątynia. Warto pamiętać, że jest to miejsce spotkania człowieka z Bogiem. Tu bowiem wsłuchujemy się w słowo Boże, tu podejmujemy nasze uświęcenie przyjmując sakramenty.

2.  Trzeba również spojrzeć na świątynię jako na nasz parafialny obowiązek. Czy troszczymy się o ład i porządek w jej wnętrzu? Czy wspieramy inicjatywy związane z naszą świątynią? Kolejna sprawa związana ze świątynią to kwestia odpowiedniego ubioru i zachowania się w niej.

3.  Dziś przypada czwarta niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12-tej będziemy  modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w październiku - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

4.  W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz.7.30, 9.00, 10.30 i 18,00. Natomiast na cmentarzu komunalnym o godz. 11.45 - Procesja i modlitwy za zmarłych, wypominki jednorazowe, a następnie Msza święta przy ołtarzu polowym.

5.  W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, a jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. Msze święte w dzień zaduszny o godz.7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Wypominki oktawalne po Mszy św. o godz.18.00, a w niedzielę po godz. 16.00. Zachęcamy do pamięci modlitewnej w intencji zmarłych bliskich naszemu sercu. Tych, którzy chcą, aby również w parafii modlono się za zmarłych z ich rodzin, zachęcamy do przynoszenia wypominek. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe na cmentarzu komunalnym (kartki na wypominki wyłożone są przy wszystkich wyjściach z kościoła).

6.  Dziękujemy za 2 ofiary na potrzeby kościoła : jedna ofiara - 500 zł., druga -200 zł.

7.  W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św., różaniec wraz z wypominkami oktawalnymi o godz. 18.00.

8.  Dzisiaj przypada „Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym”. Szczególnym wsparciem chcemy w tym roku otoczyć chrześcijan w Pakistanie. Możemy to uczynić składając ofiarę do puszek przed kościołem.

9.  Dziękujemy panu Tadeuszowi Smażychowi, za zorganizowanie firmy i pomysł poprawienia kostki brukowej przed schodami od boiska. Koszt tej pracy wyniósł 1320 złotych. Dziękujemy także p. Mikołajczykowi za pomoc przy oczyszczeniu rynien na plebani.                                   

10.  Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia  udziału w Balu Wszystkich Świętych przygotowanym przez wspólnoty parafialne w salkach przy plebani dnia 31 października (środa). Rozpoczynamy Różańcem dla dzieci o godzinie 17:00 w kościele, po czym dzieci pod opieką osób dorosłych przejdą do salek. Zachęcamy także, by wzorem ubiegłego roku na bal przebrać się w strój przypominający św. Patrona. Więcej informacji w gablocie przy wejściu do kościoła.

11.  Ze względu na Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, najbliższe spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania będzie miało miejsce w piątek 09 listopada zaraz po Mszy Św. Wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.

12.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy m.in. artykuł: Święto życia – O czym powinniśmy pamiętać, idąc na cmentarz 1 listopada? – wskazuje o. prof. Zdzisław Kijas OFMConv w rozmowie z Sylwią Gawrysiak.

13.  „Jezusie ,Synu Dawida, ulituj się nade mną, grzesznikiem”. Niech to zawołanie stanie się naszym oddechem i codzienną modlitwą.