foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Domagamy się od Jezusa Chrystusa, abyśmy byli wielcy w oczach świata, często zapominając, że spełnienie tej prośby doprowadzić nas może do bólu i cierpienia. Niezależnie od tego czy będziemy doceniani przez świat, jeżeli będziemy szli za Chrystusem, zbawienie stanie się naszym udziałem. Czy jednak jesteśmy gotowi przyjąć Boży plan zbawienia?

2.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele katolickim. W naszych modlitwach polecać będziemy sprawę misji. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na wsparcie misji katolickich.

3.  W liturgii w poniedziałek przypada uroczystość św. Jana Pawła II, w kolejną rocznicę objęcia przez niego urzędu Biskupa Rzymu.

4.  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość konsekracji naszego kościoła.

5.  Przyszła niedziela tj. 28 października jest czwartą niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12-tej będziemy  modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w październiku - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

6.  Przyszła niedziela to także Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku nosi on hasło: "Pakistan. Przerwać milczenie”. Ofiarami zbieranymi do puszek będziemy mogli przyjść z pomocą prześladowanym chrześcijanom. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Odnowę w Duchu Świętym.

7.  W czwartek po Mszy wieczornej i różańcu spotkanie apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum”, a w piątek z racji ostatniego piątku miesiąca, w pokoju kancelarii będzie czynna w godzinach 18.30 - 19.30 "Poradnia Teologiczna”.

8.  Rycerze Kolumba zapraszają dziś na film pt. "Zakazany Bóg". Projekcja rozpocznie się zaraz po nabożeństwie różańcowym, tj. ok. 17:15.

9.  W przyszłą niedzielę także po Mszy Św. o godz. 16.00 zapraszamy do kaplicy Bożego Miłosierdzia na kolejne spotkanie członków Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej i Rodziców modlących się za swoje dzieci.

10.  Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia  udziału w Balu Wszystkich Świętych przygotowanego przez wspólnoty parafialne w salkach przy plebani dnia 31 października (środa). Rozpoczynamy Różańcem dla dzieci o godzinie 17:00 w kościele, po czym dzieci pod opieką osób dorosłych przejdą do salek. Zachęcamy także, by wzorem ubiegłego roku na bal przebrać się w strój przypominający św. Patrona. Więcej informacji w gablocie przy wejściu do kościoła.

11.  Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe na cmentarzu komunalnym (kartki na wypominki wyłożone są przy wszystkich wyjściach z kościoła). Początek procesji o godz. 11.45, po niej Msza św. za zmarłych.

12.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy" m.in. artykuły: Na progu tajemnicy – o kapłaństwie, poezji, szczęściu i miłości z ks. prof. Janem Sochoniem rozmawia Sylwia Gawrysiak.; a także: Misyjny czy otwarty?  -  Gdzie jest miejsce religii w tzw. społeczeństwie otwartym i dlaczego Kościół nie może istnieć inaczej, jak tylko jako apostolski – pisze ks. Henryk Zieliński.

Niech Pan nam błogosławi, byśmy w codziennych obowiązkach nie zaniedbali troski o życie wieczne.