foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć zbawienie? To pytanie powinno nam nieustannie towarzyszyć. Ważne jednak jest, aby nie było to tylko pytanie retoryczne, ale abyśmy wskazania Jezusa potraktowali poważnie i realizowali je na co dzień w naszym życiu.

2. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Tradycyjnie jak co roku po mszy zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla biednej, a uzdolnionej młodzieży. Budujemy w ten sposób żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II. Bóg zapłać za te ofiary.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Teresę od Jezusa; we wtorek - św. Jadwigę Śląską; w środę - św. Ignacego Antiocheńskiego; w czwartek -  św. Łukasza Ewangelistę, patrona służby zdrowia; w sobotę - św. Jana Kantego.

4. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako niedziela misyjna. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone misje święte.

5. W piątek po Mszy wieczornej o godz. 18.00 katecheza chrzcielna.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za doskonałą organizację przeglądu chórów: "W hołdzie Niepodległej” naszemu chórowi "Cantate Deo”, a także gratulujemy zajęcia pierwszego miejsca w konkursie.

8. Zebranie rodziców dzieci, przygotowujących się do I komunii w przyszłą niedzielę 21.10.2018r. po mszy św. o godz. 10.30.

9. W przyszłą sobotę rozpoczyna się kurs lektorski, wspólnie organizowany przez parafię N.S.J i Wszystkich Świętych. Pierwsze spotkanie w naszej parafii o godz. 10.00, zapisy chętnych na pierwszym spotkaniu, albo u ks. Macieja lub ks. Krzysztofa Mentlewicza wikariusza Bazyliki Mniejszej w Sieradzu.

10. "Jak wielka może być nienawiść do wiary? Jak rodzi się antyreligijny obłęd? Jak wielka jest miłość, która pozwala przebaczyć oprawcom? Jak dojrzewa się do męczeństwa? - Na te i inne pytania odpowiedzi daje film "Zakazany Bóg", na którego projekcję zapraszają Rycerze Kolumba. Dziś rozprowadzane są przy głównym wejściu bilety na seans, który już za tydzień – 21 października o godz. 17:15.

11. Mężczyźni, nie ociągajcie się z dołączeniem do wojny, która szaleje wokół Was, wojny, w której rany odnoszą nasze rodziny i dzieci, która niszczy godność kobiet i mężczyzn. Często toczy się ona w ukryciu, ale jest prawdziwa." - Tymi słowami, zaczerpniętymi z listu apostolskiego biskupa Thomasa J. Olmsted`a Rycerze Kolumba zapraszają na pierwszą z cyklu mszy św. z nauką dla mężczyzn. Rozpocznie się ona w najbliższy piątek, 19 października o godz. 19:30 w naszym kościele. Więcej informacji na plakatach przy wejściach do świątyni oraz na stronie parafii.

12. W każdą sobotę zapraszamy do Kaplicy Miłosierdzia Bożego na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.15 odmawiany jest różaniec w wielu intencjach, który jest najpiękniejszym przygotowaniem do Eucharystii.

13. Przyjmujemy na wypominki roczne przed mszami niedzielnymi, oktawalne i jednorazowe na cmentarzu komunalnym - początek procesji o godz. 11.45, po niej Msza święta przy ołtarzu polowym.

14. Dziękujemy za 2 ofiary z minionego tygodnia na sumę 600 złotych.

15. Został wyceniony przez wykonawcę nowy krzyż ołtarzowy z pozłacanego mosiądzu. Koszt wyniesie 7 tys. złotych. Natomiast figura Matki Bożej nad tabernakulum została wyceniona na 17 tys. zł., plus montaż.

16. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: miesięcznika „W Rodzinie” z książką o Różańcu oraz tygodnika „Idziemy".

17. Niech Pan ześle nam taką mądrość, o której słyszeliśmy w dzisiejszym pierwszym czytaniu wraz ze swym błogosławieństwem.