foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jednym z największych problemów współczesnego świata jest świadome niszczenie małżeństwa, a przez to całej rodziny. Niestety wielu uczniów Chrystusa przez postawę milczenia daje ciche przyzwolenie na życie w grzechu swoich bliskich, a tym samym na odrzucanie Bożego prawa.

2. Zapraszamy na modlitwę różańcową, w czasie której polecamy Bogu trudne sprawy naszych rodzin, nas samych i kościoła oraz Ojczyzny. Różaniec z udziałem dzieci w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, z udziałem dorosłych po mszy wieczornej, w niedzielę po Mszy o godz. 16.00.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: dziś - Najświętszą Maryję Pannę Różańcową; w sobotę - bł. Honorata Koźmińskiego.

4. W przyszłą niedzielę, 14 października obchodzić będziemy kolejny, XVIII Dzień Papieski - ofiary zbierane do puszek przed kościołem po mszach przeznaczone będą na pomoc stypendialną dla uzdolnionej, a biednej młodzieży.

5. Dzisiaj w naszej parafii przegląd chórów: "W hołdzie Niepodległej”. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 12.00. Następnie przesłuchanie konkursowe chórów i ogłoszenie wyników. Dziękujemy chórowi "Cantate Deo” z panią prezes Danutą oraz dyrygentem p. Przemysławem za zorganizowanie tego przeglądu.

6. W poniedziałek, 8 X o godz. 16.30 spotkanie wdów w pokoju przy kancelarii. Zapraszamy nowe osoby.

7. W sobotę, 13 dzień października, o godz. 20.00 czuwanie fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 i różańcu, wspólnoty poprowadzą modlitwę różańcową do godz. 20.00, o godz. 20.00 część chwalebna różańca świętego, rozważanie i procesja.

8. Jak wielka może być nienawiść do wiary? Jak rodzi się antyreligijny obłęd? Jak wielka jest miłość, która pozwala przebaczyć oprawcom? Jak dojrzewa się do męczeństwa? - Na te i inne pytania odpowiedzi daje film "Zakazany Bóg", na którego projekcję zapraszają Rycerze Kolumba. Pokaz filmu odbędzie się, jak poprzednio, w kaplicy Bożego Miłosierdzia, 21 października o godz. 17:15. Za tydzień rozprowadzane będą po mszach niedzielnych wejściówki – szansa na wsparcie inicjatywy "filmów z krzyżykiem", ale i na wylosowanie ciekawej książki przed seansem.

9. We wtorek o godz.18.30 spotkanie katechetów naszej parafii.

10. Dziękujemy za 1 ofiarę indywidualną na kościół – 300zł. Bóg zapłać.

11. Ks. Prof. Tadeusz Furdyna – artysta, który zaprojektował wnętrze naszego kościoła oraz artysta rzeźbiarz p. Bisaga, przystąpili do wykonania płaskorzeźby – figury N.M.P. Wskazującej na swoje serce – do głównego ołtarza nad tabernakulum oraz krzyża ołtarzowego, który będzie wykonany ze złoconego mosiądzu.

12. Rozpoczynamy już przyjmować na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na wypominki jednorazowe.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy m.in. artykuły: „Ostatni moment” – Czy to już ostatni moment, żeby miliony katolików w Polsce poważnie potraktowały swoją wiarę? Oraz „W zamęcie świata” – Czy nasz zachodni, dostatni świat, ma szansę przetrwać?

14. Umocnieni Chrystusem Eucharystycznym idźmy do naszych domów i rodzin. Kierujmy się każdego dnia wiarą, nadzieją i miłością, co pomoże nam troszczyć się o siebie nawzajem, dzielić radościami i wspierać w trudnościach.