foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.Jezus Chrystus w dzisiejszej liturgii przypomina nam, w jaki sposób Bóg obdarzy nas darem zbawienia. Otrzymamy go dzięki Chrystusowej męce, śmierci i zmartwychwstaniu. Każdy dar domaga się odpowiedzi osoby obdarowanej: jaka więc będzie nasza odpowiedź?

2.Trwamy w miesiącu wrześniu, zachęcamy więc rodziców, aby zatroszczyli się o swoje dzieci. Przede wszystkim zachęcając je do comiesięcznej spowiedzi i Komunii Świętej, a w przypadku dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz do bierzmowania o to, czy podjęły w bieżącym roku przygotowania do tych sakramentów.

3.W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w czwartek - św. Wincentego a Paulo; w piątek – św. Wacława; w sobotę - Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4.W dniu 6 X organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium urodzin i chrztu św. S. Faustyny w Świnicach Warckich na Kongres Różańcowy. Prosimy o zgłoszenia do ks. Macieja Pawlaka.

5.W środy od godz. 20.00 spacer miłosierdzia. Prowadzenie ks. Maciej Adamski.

6. Dzisiaj podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12-tej będziemy, po wakacyjnej przerwie, ponownie modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w lipcu, sierpniu lub we wrześniu - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

7. Dziś także o 17:15 w kaplicy Bożego Miłosierdzia odbędzie się projekcja filmu „Bernadetta. Cud w Lourdes”, na który wejściówki rozeszły się już przed dwoma tygodniami. Rycerze Kolumba serdecznie zapraszają. Przed filmem wśród posiadaczy biletów rozlosowane zostaną wartościowe upominki związane z tematyką filmu.

8. Również dzisiaj o godz. 17.00 ks. Maciej Pawlak zaprasza członków Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca oraz Różańca rodziców za dzieci na pierwsze powakacyjne spotkanie do salek katechetycznych.

9. W najbliższy piątek – ostatni piątek miesiąca czynna będzie poradnia teologiczna od godz. 18.30 – 19.30. Prowadzi w tym miesiącu ks. Maciej Adamski.

10. Również w najbliższy piątek 28 września o godz. 15.00 grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na powszechną modlitwę w int. Ojczyzny. Przy pomniku J. Piłsudskiego na Placu Wojewódzkim odmówiona zostanie wspólnie koronka do Bożego Miłosierdzia.

11. Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa, aby stawać się wielkimi na wzór Chrystusa.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.