foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

 
 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami pytanie: za kogo uważamy Jezusa Chrystusa? Jak to można zauważyć z odpowiedzi św. Piotra, nie wystarczy tylko odpowiedź teoretyczna, potrzeba swoją odpowiedź potwierdzić życiem. I do tego zachęca nas Chrystus.

2. Mobilizujmy się do tego, byśmy w szkole, w pracy i w innych miejscach byli gotowi do pójścia za Chrystusem i podjęcia swojego krzyża na każdy dzień.

3. We wtorek, 18 września, święto Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tym roku, poświęconym pamięci tego świętego młodzieńca, szczególnie przeżyjmy to święto wraz z dziećmi i młodzieżą. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

4. Została zakupiona nowa kapa maryjna. Koszt 560 złotych.

5. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

6. W piątek, tj. 21 IX przypada XIII rocznica śmierci ks. prałata Józefa Kucharskiego - budowniczego kościoła i pierwszego proboszcza naszej parafii. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, którą będą sprawować kapłani naszego dekanatu sieradzkiego II. Po zakończonej Mszy Św. zespół Soli Deo zaprasza do kaplicy Miłosierdzia Bożego na czuwanie modlitewne pt. „Słyszę głos z nieba”.

7. W sklepiku parafialnym są już nowe kalendarze diecezjalne na rok 2019. Można je nabywać.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W nowym numerze ,,Idziemy” są artykuły: pamiętajmy o mediach, o tym jak możemy poprawić relacje w małżeństwie, o pomyśle wypożyczenia krzyża z Giewontu, dlaczego warto wybrać się do miejsca urodzin i chrztu św. Stanisława Kostki? Polecamy także książkę dla dzieci: „Opowieści o władcach Polskich”

9. Dzisiaj o godz. 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

10. Organizowany jest wyjazd autokarem  na Rekolekcje głoszone przez O.Jamesa Manjakala w Krośnie Odrzańskim w dn. 28-30 września. Więcej informacji i kontakt z organizatorem w gablocie przy wejściu do kościoła.

11. Kończy się Msza święta w budynku kościoła, ale ma ona trwać dalej w naszej co-dzienności. Pójdźmy z błogosławieństwem Boga, próbując sobie uczciwie odpowie-dzieć na pytanie, jakie Jezus postawił nam dzisiaj w Ewangelii: Kim dla ciebie jestem?