foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny, zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawami edukacyjnymi swoich dzieci, bo to właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami i wychowawcami.

2. Jutro o godz. 8.00  Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy, dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców.

3. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie katechetów naszej parafii.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca i pierwszy piątek. Spowiedź św. od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza święta. Zapraszamy szczególnie dzieci po Pierwszej Komunii świętej, które rozpoczną dziewięć pierwszych piątków  miesiąca, a także dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.

5. W dniu 8 września uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwana świętem Matki Bożej Siewnej, z którym związane jest błogosławieństwo ziarna do obsiewania pól. W tym dniu odpust w  sanktuarium w Charłupi Małej na który zaprasza nas kustosz ks. prał. Grzegorz Drzewiecki. Tradycyjnie od nas wyjdzie o godz. 9.00 pielgrzymka  na tę uroczystość.

6. Msze święte w naszej parafii będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

7. Z racji ślubów nie będzie Mszy św. wg wyznaczonych intencji o godz. 16.00. Intencje te  za śp. Jerzego Andrysiaka i za śp. Andrzeja Koryckiego będą sprawowane na Mszy św. o godz. 18.00. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt.

8. W przyszłą niedzielę będziemy  gościć ponownie zespół z Białorusi ,,Vies Bonum”, który uświetni dożynki powiatowe i parafialne, które się odbędą na Mszy św. o godz. 10.30. Wcześniej ok. godz. 10.10  goście z Białorusi zaśpiewają 2-3 pieśni. Zapraszamy parafian i gości.

9. Jutro o godz. 16.30 spotkanie dla  wdów i wdowców w pokoju Radia Maryja przy kancelarii.

10. Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza w czwartek 6 IX o godz. 18.00 Do szkoły Muzycznej na koncert barda Jana Kondraka. Wstęp wolny.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. Idźmy z ufnością i nadzieją do naszych domów. Niech Boże błogosławieństwo wspiera nas w mądrych decyzjach i wyborach tego tygodnia.