foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dzisiaj przeżywamy nawiedzenie kopii Figury Św. Michała Archanioła z cudownej Groty objawień na Gargano. Dziękujemy Michaelitom, a szczególnie ks. Piotrowi Prusakiewiczowi, za poprowadzenie tego nawiedzenia. Niech wyda ono błogosławione owoce.

2.  Zapraszamy wszystkich na godz. 15.00- na Godzinę Miłosierdzia wraz z Koronką. Będzie też miało miejsce wręczenie szkaplerza i zawierzenie parafii świętemu Michałowi Archaniołowi oraz pożegnanie. Zapraszamy asystę, poczty sztandarowe oraz Rycerzy Kolumba.

3.  Po częściowym urlopie  w parafii jest już obecny ks. Maciej Pawlak, którego serdecznie witamy i oddajemy jego posługę duszpasterską Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

4.  W poniedziałek w tym tygodniu będziemy przeżywać wspomnienie - św. Brygidy, patronki Europy; we wtorek - św. Kingi, dziewicy; w środę- św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa. Swoje imieniny w tym dniu obchodzi ks. Krzysztof Kaczmarek. Solenizantowi życzymy obfitych łask Bożych i radosnego trwania na drodze powołania kapłańskiego; w czwartek - św. Joachima i Anny - rodziców NMP. Właśnie w czwartek, 26 lipca dotrą też do naszej parafii około godz. 18.30 pielgrzymi z Bydgoszczy na nocleg. Prosimy parafian o pomoc i ich ugoszczenie.

5.  Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę, 29 lipca, będzie na każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.  Ofiary przy tej okazji zbierane będą przeznaczone tradycyjnie na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

6.  Tradycyjnie w sierpniu wyruszają pielgrzymki piesze na Jasną Górę w tym także nasza pielgrzymka sieradzka. Może warto podjąć trud pielgrzymowania do Czarnej Madonny i przed Jej obliczem przedstawić swoje trudy i bolączki, prosząc o pomoc i wsparcie.

7.  We wtorek 24 lipca o godz. 10.00 w salce katechetycznej bezpłatne spotkanie dotyczące leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Zaproszenia są wyłożone przy wyjściach z kościoła.

8.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w której może przeczytać: „Bóg już tu nie mieszka?”, „Medycyna po katolicku”, „Pokolenie płatków śniegu”. 

9.  Niech Jezus, który jest naszym Pasterzem poprowadzi nas nad wody, gdzie możemy odpocząć i pożywić naszą duszę. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.