foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Okres wakacyjny jest sposobnym czasem, aby sobie uświadomić, że Chrystus wszystkich swoich uczniów, na wzór apostołów, posyła do głoszenia Dobrej Nowiny. Przebywając więc w rozmaitych miejscach i wśród różnych ludzi, zechciejmy być tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę.

2.  W dniu 16 lipca przypada  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel.

3.  W sobotę, 21 lipca o godz. 17.30 rozpocznie się nawiedzenie naszej parafii przez cudowną Figurę św. Michała Archanioła z góry Gargano. Na powitanie zapraszamy asystę parafialną, poczty sztandarowe, wspólnoty  parafialne, straż pożarną z Zapusty, chór "Cantate Deo”, nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, ministrantów młodszych i seniorów oraz wszystkich parafian. O godz. 18.00 Msza św., a  po niej modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. O godz. 21.00 wieczór ze św. Michałem Archaniołem w godzinie apelu Jasnogórskiego. W niedzielę, 22 lipca, figura pozostanie w naszej parafii do godz. 15.00. O tej godzinie będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, przyjęcia Szkaplerza oraz Akt Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi i pożegnanie. O godz.7.30 Msza św. w niedzielę z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi, podobnie o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. O godz. 9.00 błogosławieńswo ludzi chorych i starszych.

4.  Za 2 tygodnie, w niedzielę  29 lipca, modlitwa za kierowców i po każdej Mszy poświecenie pojazdów. Będą też zbierane ofiary za szczęśliwie przejechane kilometry na pojazny dla polskich misjonarzy w ramach akcji "Miva Polska”.

5.  W ramach działalności ewangelizacyjnej, sami zechciejmy skorzystać z prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy” m.in. "W czym do kościoła?", "Dokąd idziesz Europo ?”, "Wolność więcej niż zagrożona”, "Amerykańsko - rosyjskie przyśpieszenie”,  "Poród rzecz naturalna”, "Wyrusz z nami na pielgrzymkę”.   

6.  Jezus w Ewangelii nakazał apostołom wziąć ze sobą to, co niezbędne. My także zabierzmy z dzisiejszej Eucharystii to, co niezbędne - Bożą łaskę, byśmy się duchowo rozwijali i świadczyli w świecie o Bożej miłości.