foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Chleb z Nieba

djembed

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Okres wakacyjny jest sposobnym czasem, aby sobie uświadomić, że Chrystus wszystkich swoich uczniów, na wzór apostołów, posyła do głoszenia Dobrej Nowiny. Przebywając więc w rozmaitych miejscach i wśród różnych ludzi, zechciejmy być tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę.

2.  W dniu 16 lipca przypada  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel.

3.  W sobotę, 21 lipca o godz. 17.30 rozpocznie się nawiedzenie naszej parafii przez cudowną Figurę św. Michała Archanioła z góry Gargano. Na powitanie zapraszamy asystę parafialną, poczty sztandarowe, wspólnoty  parafialne, straż pożarną z Zapusty, chór "Cantate Deo”, nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, ministrantów młodszych i seniorów oraz wszystkich parafian. O godz. 18.00 Msza św., a  po niej modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. O godz. 21.00 wieczór ze św. Michałem Archaniołem w godzinie apelu Jasnogórskiego. W niedzielę, 22 lipca, figura pozostanie w naszej parafii do godz. 15.00. O tej godzinie będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, przyjęcia Szkaplerza oraz Akt Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi i pożegnanie. O godz.7.30 Msza św. w niedzielę z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi, podobnie o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. O godz. 9.00 błogosławieńswo ludzi chorych i starszych.

4.  Za 2 tygodnie, w niedzielę  29 lipca, modlitwa za kierowców i po każdej Mszy poświecenie pojazdów. Będą też zbierane ofiary za szczęśliwie przejechane kilometry na pojazny dla polskich misjonarzy w ramach akcji "Miva Polska”.

5.  W ramach działalności ewangelizacyjnej, sami zechciejmy skorzystać z prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy” m.in. "W czym do kościoła?", "Dokąd idziesz Europo ?”, "Wolność więcej niż zagrożona”, "Amerykańsko - rosyjskie przyśpieszenie”,  "Poród rzecz naturalna”, "Wyrusz z nami na pielgrzymkę”.   

6.  Jezus w Ewangelii nakazał apostołom wziąć ze sobą to, co niezbędne. My także zabierzmy z dzisiejszej Eucharystii to, co niezbędne - Bożą łaskę, byśmy się duchowo rozwijali i świadczyli w świecie o Bożej miłości.