foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

 
 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Czas  wakacyjny jest dobrym okresem do głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie tym wszystkim, których spotykamy na naszych wakacyjnych  drogach. Niewątpliwie nie jest to łatwe zadanie, gdyż nawet samego Chrystusa nie chciano słuchać. Naśladując jednak naszego mistrza, podejmijmy działalność ewangelizacyjną przede wszystkim wśród naszych bliskich.

2.  Zwiedzając różne miejsca w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami, zechciejmy również odwiedzać miejsca święte, aby w ten sposób  pogłębiać nasza wiedzę i ożywiać wiarę.

3.  W przyszłą niedzielę Msza św. południowa będzie opóźniona o pół godziny, a więc będzie o godz.12.30 ze względu na uczestnictwo w niej motocyklistów przeżywających swój zjazd w Sieradzu.

4.  Program nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z groty w Gargano będzie następujący: 21 lipca w sobotę o godz. 17.30  nabożeństwo oczekiwania przed kościołem, o godz. 18.00 Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia. Po Mszy nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła; o godz. 21.00 Wieczór ze św. Michałem Archaniołem. Od godz. 17.30 i przez całą Mszę św.  możliwość spowiedzi św. - będą kapłani z dekanatu. W niedzielę 22 lipca: o godz. 7.30 - Msza św. z aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi; o godz. 9.00 - Msza św. z błogosławieństwem osób starszych i chorych;  o godz. 10.30 - Msza św. z Aktem Poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi i podobnie o godz. 12.00. Natomiast o godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego, uroczyste przyjęcie Szkaplerza oraz Akt Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi. Następnie pożegnanie i przejazd do Charłupi Małej.

5.  W ramach przygotowania do nawiedzenia, zapraszamy w przyszłą niedzielę, tj. 15 lipca po Mszy Św. o godz. 18.00, na projekcję filmu nt. kultu Św. Michała Archanioła w Polsce i Europie. Wstęp wolny.

6.  W piątek, 13 lipca, dzień Fatimski. Po Mszy św. 2 części różańca; część światła i chwalebną poprowadzą wspólnoty parafialne, a o godz. 20.00 - czuwanie fatimskie, część bolesna różańca, rozważanie i procesja fatimska.

7. Dnia 26 lipca ok. godz. 18.30 przybędą do nas na nocleg pielgrzymi z Bydgoszczy – grupa żółta. Prosimy o życzliwe przyjęcie ich w swoich domach.

8.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W szczególny sposób polecamy w tygodniku „Idziemy” artykuły: Kapłańskie przeprowadzki – Jaki jest sens przenoszenia księży z jednej parafii na drugą i czym kieruje się przy tym biskup? – odpowiada bp. Wiesław Mering w rozmowie z ks. Henrykiem Zielińskim; oraz: Kto nas wyżywi? – Dlaczego w Polsce trudno kupić żywność bezpośrednio od polskiego rolnika i dlaczego żywność z hipermarketów nie jest odżywcza? – pisze Monika Odrobińska.

9.  Obyśmy zawsze potrafili usłyszeć słowo Boże i byli mu posłuszni w konkretnym działaniu. Niech nas umacnia w tym Boże błogosławieństwo.