foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Uroczystość Narodzenia św. Jana chrzciciela
Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Niezwykłe wydarzenia, w jakich uczestniczyli Elżbieta i Zachariasz, rodzice Jana Chrzciciela, zapowiadały również niezwykłość jego życia. Mimo to, iż dzisiaj czcimy narodziny proroka, to trzeba również zauważyć jego działalność misyjną przygotowującą do spotkania narodu wybranego ze Zbawicielem. Innym jeszcze elementem jego nauczania była bezkompromisowa walka o trwałość małżeństwa przepłacona świadectwem życia. Warto więc zauważyć tę postać w dzisiejszych, tak trudnych czasach dla wielu małżeństw.

2.  Dzieci i młodzież rozpoczęły już wakacje, również wielu dorosłych będzie wyjeżdżać poza swoje miejsce zamieszkania. Prosimy rodziców i opiekunów, aby zatroszczyć się o możliwość udziału dzieci i młodzieży w niedzielnej Mszy, w miejscu wypoczynku.

3.  W czwartek spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

4.  W piątek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust w Tubądzinie i Wróblewie. W naszym kościele Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na "świętopietrze".

5.  Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia porządek wakacyjny Mszy świętych. Nie będzie  więc Mszy św. o godz. 16.00, natomiast będzie o godz. 20.00. Nie będzie też niedzielnych katechez przed mszami świętymi.

6.  Na mocy dekretu biskupa Wiesława Alojzego Meringa dwóch naszych księży wikariuszy zostaje przeniesionych na inne placówki:  ks. Janusz Małecki do Brudzewa Kolskiego, a ks. Maciej Grabowski do Kowala. Wszystkich pragnących pożegnać naszych księży zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.00. Już dziś dziękujemy im za dobry i znaczący ślad, który pozostawili w naszej parafii. Życzymy  dalszej pięknej posługi kapłańskiej i wierności Chrystusowi mimo, że czasy są przewrotne i źle odnoszące się do kapłaństwa.

7.  Z dniem 1 lipca powitamy u nas ks. Macieja Adamskiego, dotychczasowego wikariusza w parafii Grzegorzew i ks. Macieja Pawlaka - wikariusza w parafii NMP Królowej Polski we Włocławku.

8.  Pamiętajmy też o naszych ministrantach, którzy przebywają nad morzem z ks. Januszem.

9.  Umocnieni Chrystusem Eucharystycznym trwajmy przepełnieni wdzięcznością Panu Bogu. Niech w naszym codziennym życiu nie zabraknie radości dziecka Bożego oraz chrześcijańskiej miłości.