• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg
Featured

II Niedziela Wielkanocna /03.04.2016 r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - II Niedziela Wielkanocna /03.04.2016 r./

 

1. Jezus powiedział do Siostry Faustyny: „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc ją, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Przeżywając dzisiaj święto Miłosierdzia Bożego, warto postawić sobie pytania ; czy staram się wierzyć i ufać Bogu w każdej sytuacji? Czy wierzymy i ufamy Bogu zwłaszcza wtedy , gdy jest nam ciężko i przychodzi nam dźwigać ciężar nieszczęść,kłopotów, krzyża? Pamiętajmy, że niewiara i nieufność bardzo ranią przepełnione miłosierdziem Serce Jezusa. Nie bądźmy niedowiarkami. Nie traćmy ufności w nieskończone miłosierdzie Boże. Niech najczęstszą naszą modlitwą będzie modlitwa: Jezu, ufam Tobie! Chrystus miłosierny patrzy dziś na nas z miłością.

 

Odpowiedzmy więc na Jego miłość do nas naszą miłością, odnawiając dziś wiarę i ufność w Jego nieskończone miłosierdzie. Módlmy się tez często koronka do Bożego miłosierdzia dzięki której możemy wyprosić wiele łask. W dzisiejsze Święto, kto jest bez grzechu ciężkiego przyjmując Jezusa w Komunii Świętej może doznać darowanie wszystkich win i kar zaciągniętych w życiu.

2. Dziś rozpoczyna się 72. Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym,samotnym, bezrobotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się z bliźnimi dobrami duchowymi i materialnymi. Stąd też dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele charytatywne.
3. Dziś swoje imieniny obchodzi ks. kapelan Ryszard Nowicki. Zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji Solenizanta.
4. Jutro wspominamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na wieczornej Mszy Świętej rozpoczniemy kolejną Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. O godz. 16.30 wdów konsekrowanych.
5. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy chętne osoby do pomocy przy rozbiórce dekoracji grobu pańskiego.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Kazania wygłosi w tym dniu ks. prob. Ryszard Kokoszka prosząc o wsparcie dzieł przez niego podejmowanych. Za tydzień również ostatnia konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej po Mszy o godz. 10.30.
7. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.
8. Spotkanie formacyjne młodzieżowego zespołu przed ŚDM 2016 w piątek o 19.00.
9. 12 kwietnia (we wtorek) o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie pielgrzymów udających się do Rzymu z przedstawicielem biura pielgrzymkowego w salce katechetycznej.
10. Polecamy Przewodnik Katolicki i inną prasę (W naszej rodzinie, Wzrastanie). Dziś po każdej Mszy Świętej P, Krystyna zbiera chętnych na prenumeratę „Oli i Jasia”. Jeżeli nie zbierze się 10 osób, prenumerata zostanie zawieszona.
11. Komunikaty na następnych stronach.
12. Ufajmy Chrystusowi bo jest Miłosierny, bo uzdrawia ciało i duszę. Oddajmy Mu całą naszą biedę i prośmy o błogosławieństwo.

 

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme