foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści „o ziarnku gorczycy” rozwój królestwa Bożego, ale też słowami św. Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele, dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed trybunałem Chrystusa. Czy jesteśmy na to spotkanie gotowi?

2.  Dziś gościmy w Sieradzu zespół z Białorusi, który śpiewa na Mszach świętych. Po Mszy św. można nabywać płyty zespołu i dobrowolnymi ofiarami wesprzeć młodych artystów z Białorusi - z Mińska.

3.  W środę o godz. 18.45 zapraszamy naszych katechetów na ostatnie spotkanie formacyjne w tym roku szkolnym.

4.  W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny, dlatego zapraszamy wszystkich uczniów i ich bliskich do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii świętej. Spowiedź w kaplicy Miłosierdzia od godz. 9.00-11.00 i od 15.00-17.00, a w górnym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

5.  Zapraszamy też do udziału we Mszy św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00.

 6.  W sobotę 36 ministrantów wraz z opiekunem Ks. Januszem udają się letni rekolekcyjny wypoczynek do Jarosławca. Wszyscy ministranci biorą udział we Mszy św. o godz. 7.00, a po niej wyjazd. Naszych parafian prosimy o modlitwę za naszych ministrantów - za udany i bezpieczny pobyt nad morzem. Dziękujemy serdecznie firmie Monter  i piekarni z Jeziorska za wsparcie finansowe, a kto by chciał jeszcze wesprzeć naszych ministrantów, aby uprzyjemnić im pobyt, to prosimy kontakt z ks. Januszem.

7.  W przyszłą niedzielę uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela. Był on misjonarzem przygotowującym swój  naród na spotkanie ze Zbawicielem. Na Mszy parafialnej o godz. 12.00 polecać będziemy w sposób szczególny małżonków. Na zakończenie zostanie udzielone jubileuszowe błogosławieństwo. Zapraszamy więc wszystkich małżonków, którzy w czerwcu obchodzą swój jubileusz.

8.  W niedzielę 8 lipca zapraszamy na całą rodzinę Radia Maryja na doroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy codziennie po Mszy wieczornej, a w niedzielę w sklepiku parafialnym.

9.  Dziękujemy za 2 ofiary na kościół w wysokości 300 zł.

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; W rodzinie, Anioł, Różaniec, nasz tygodniku „Idziemy”.

11.  Idąc do naszej codzienności uczmy się od Chrystusa jak z Nim współpracować dla rozwoju królestwa niebieskiego. Niech Boże błogosławieństwo nas prowadzi.