foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam o ,,Dniu Pańskim”. Warto uświadomić sobie istotę tego dnia. Przypomnijmy, dla chrześcijan ,,Dniem Pańskim” jest niedziela, dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Każdorazowy nasz udział w niedzielnej Mszy świadczy o tym, że wierzymy w Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie dla naszego zbawienia.

2.  Dziś w Polsce obchodzimy święto dziękczynienia, a za tydzień można będzie złożyć swoją ofiarę dziękczynienia do puszek. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Odnowę w Duchu Świętym.

3.  Trwa oktawa Bożego Ciała - w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po godz. 16.00 odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie oktawy, w czwartek, błogosławieństwo wianków i ziół oraz spotkanie piknikowe dla wszystkich, którzy włączyli się w asystę procesyjną. Ofiary składane w czwartek są przeznaczone na potrzeby asysty.

4.  W piątek, 8 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - odpust parafialny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00  i suma odpustowa o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. Bp Stanisław Gębicki. W czasie tej eucharystii obchodzić będziemy 100-lecie SP Integracyjnej nr 8 w Zapuście Wielkiej, poświęcenie jej sztandaru oraz jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. kan. Zenona Banasiaka i 35-lecia ks. kan. Ryszarda Nowickiego.

5.  Dziękujemy wspólnotom i parafianom, którzy przyczynili się do zbudowania ołtarzy na Boże Ciało i do uświetnienia uroczystości. Dziękujemy panu Stanisławowi Lisek za pomoc transporcie ołtarzy, asyście procesyjnej występującej w strojach sieradzkich. Zapraszamy na odpust w piątek.

6.  W sobotę, 9 czerwca, o godz. 11.00 J.E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering udzieli sakramentu naszej młodzieży. Spowiedź przed tym sakramentem w środę o godz. 19.00, a we wtorek i czwartek próby przed sakramentem bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

7.  W poniedziałek w pokoju przy kancelarii spotkanie dla wdów i wdowców. Zapraszamy nowe osoby.

8.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; W rodzinie, Anioł, Różaniec, a w naszym tygodniku „Idziemy” polecamy obszerny artykuł o ustanowieniu naszej Sieradzkiej Fary – Bazyliką Mniejszą.

9.  Dziś i 10 czerwca na godz. 19.15 zapraszamy na film o św. Ignacym Loyola do salek katechetycznych. Informacje szczególe u Rycerzy Kolumba. Liczba bowiem miejsc jest ograniczona.

10.  Dziękujemy za ofiarę na kościół – 50zł. Bóg zapłać.

11.  Świętujmy niedzielę, pamiątkę zmartwychwstania naszego Pana .On jest z nami. Pozwólmy, by inni dostrzegli w nas dzisiaj Jezusa. Pokazujmy Go innym każdego dnia.