foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie                                        
1.  Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca - Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego - który oddał życie za nasze zbawienie, i Ducha Świętego - który towarzyszy nam każdego dnia.

2.  W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Porządek niedzielny Mszy świętych. Wszystkich parafian i gości, a przede wszystkim straż, asystę i chór zapraszamy na Mszę św. o godz.16.00 oraz  procesję. Prosimy wspólnoty parafialne, aby tradycyjnie przygotowały 4 ołtarze. Prosimy też o udekorowanie naszych mieszkań. W środę po Mszy o 18.00 zapraszamy wszystkie chętne dzieci na próbę sypania kwiatów, a także do niesienia poduszek czy też wstążek. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w asystę, o pomoc dla niosących feretrony i chorągwie, nawet jeśli nie jestem oficjalnie w asyście. Niech udział w procesji nie będzie tylko spacerem, ale żywym wyznaniem wiary w eucharystyczną obecność Pana Jezusa.

3.  We wtorek, 29 maja o godz. 18.00 suma odpustowa w parafii na Monicach.

4.  W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, o g.16.30 Msza św. z udziałem dzieci. W sobotę zapraszamy na Mszę o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.00.

5. Dziękujemy rodzicom dzieci z III grupy komunijnej za dar ołtarza w formie pieniężnej w wysokości 1795 złotych, który został przeznaczony na odnowienie naszego parafialnego nagłośnienia procesyjnego, a dzieciom za ofiarę 2590 zł. na misje prowadzone przez Ojca Jana w Togo - Afryka.

6.  Już dziś zapraszamy na nasz odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca pana Jezusa w dniu 8 czerwca. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Bp Stanisław Gębicki. Podczas Mszy św. będziemy obchodzić 100-lecie szkoły w Zapuście Wielkiej i 60-lecie kapłaństwa ks. kan. Zenona Banasiaka. W czasie liturgii ksiądz biskup poświęci również sztandar Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 8 w Sieradzu.

7.  Dziękujemy ks. Maciejowi za przygotowanie i przewodniczenie Komunii rocznicowej dzisiaj o godz. 10.30.

8.  Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy dla dzieci w sobotę 16 czerwca, a dla całych rodzin - 8 lipca. Zapisy codziennie po Mszy wieczornej oraz u pani katechetki Agnieszki.

9.  3 i 10 czerwca na godz. 19.15 zapraszamy na film o św. Ignacym Loyola do salek katechetycznych. Wejściówki można odbierać przy głównym wyjściu, także w Boże Ciało. Liczba bowiem miejsc jest ograniczona.

10.  Wraz z końcowym błogosławieństwem każdy z nas zostaje posłany, aby dobroć Boga zanieść światu.