foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do domu Ojca, wskazując nam kierunek naszego życia.

2.  Dzisiaj druga grupa dzieci przystępuje do I Komunii Świętej. Dziękujemy księdzu Januszowi i katechetom: p. Piotrowi Miłkowi, Agnieszce Kobryń i Anecie Świeszczakowskiej, za roczną formację dzieci i rodziców oraz za wszelkie trudy poniesione w przygotowaniu uroczystości.

3.  Dzisiaj o godz. 15.00  dla dzieci  nabożeństwo dziękczynne połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego, a po niedzieli ,,biały tydzień”.

4.  Dziękujemy rodzicom dzieci z I grupy komunijnej za dar ołtarza w postaci ofiary pieniężnej w wysokości 1980 zł. W tym roku dar ołtarza ze wszystkich grup komunijnych przeznaczony jest na odnowiony zestaw nagłośnienia procesyjnego. Dziękujemy też dzieciom z pierwszej grupy za dar misyjny w wysokości 2479 zł.

5.  W sobotę wigilia Zesłania Ducha Świętego, przypominająca nam o modlitewnym czuwaniu Najświętszej Maryi Panny z Apostołami w Wieczerniku. Natomiast w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego popularnie zwana Zielonymi Świątkami.

6.  W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź św. dla dzieci z III grupy komunijnej i ich rodziców. I Komunia Święta o godz. 10.15.

7.  W święto NMP Matki Kościoła o godz. 17.00 Biskup Włocławski dokona uroczystego aktu ogłoszenia kościoła farnego w Sieradzu bazyliką mniejszą.

8.  Jutro swoje imieniny obchodzi ks. Maciej Grabowski. Dzisiaj o godz. 12.00 jest Msza święta zamówiona w Jego intencji. Solenizantowi życzymy pogody i nieustającej młodości ducha, rozwijania swoich talentów i darów oraz radości z trudnej ale pięknej drogi życia kapłańskiego.

9.  Dzisiaj 13 dzień miesiąca - dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 16.00  2 części różańca -wspólnoty. O godz. 20.00- czuwanie fatimskie-część chwalebna różańca, słowo o Fatimie i procesja.

10.  W przyszłą niedzielę o godz.17.00 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych, a po Mszy św. o godz. 18.00 spektakl pt. ,,Droga Światła” w wykonaniu Teatru Amatorskiego ze Zduńskiej Woli. Serdecznie na to wydarzenie zapraszamy.

11.  Przed nami ważne zadanie. Bóg nas powołuje do pięknych i ważnych rzeczy, nie śpijmy więc, lecz z wiarą i nadzieją idźmy do tych, którzy potrzebują Ewangelii i naszego wsparcia.